مقام معظم رهبری: اگر چنانچه ما توان خودمان را بیشتر از واقع بدانیم، یا کمتر از آنچه که واقعیت است، بدانیم، دچار خطا خواهیم شد؛        مقام معظم رهبری: برای خدا کار کنید و لحظه ای را برای خدمت به مردم و نظام از دست ندهید
 
   
 

  • شورای سیاست‌گذاری مسکن طلاب و روحانیون استان قم تشکیل شد

   کد: 8156
   ۱۳۹۵/۰۴/۱۵
   قم/ اولین جلسه شورای سیاست‌گذاری مسکن طلاب و روحانیون استان قم با حضور رئیس مرکز خدمات حوزه‌های علمیه و استاندار قم برگزار شد.
   شورای سیاست‌گذاری مسکن طلاب و روحانیون استان قم تشکیل شد

   به گزارش روابط عمومی مرکز خدمات حوزه‌های علمیه استان قم، اولین جلسه شورای سیاست‌گذاری مسکن طلاب و روحانیون استان دوشنبه‌شب با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین ربانی رئیس مرکز خدمات، مهندس صادقی استاندار قم، آقای احمد امیرآبادی نماینده مردم قم در مجلس و جمعی از مسئولین مرکز خدمات و استانداری قم در سالن جلسات مرکز خدمات برگزار شد.
   حجت الاسلام و المسلمین ربانی در این جلسه با بیان اینکه استقلال ملی ما در گرو استقلال فرهنگی ما است، گفت: استقلال فرهنگی ما نیز در گرو ایمان ما است، اگر مردم ایمان داشته باشند می‌توانیم به استقلال ملی امیدوار باشیم و هرگاه ایمان مردم آسیب ببیند استقلال ملی نیز دچار آسیب می‌شود، به همین دلیل دشمنان، فرهنگ دینی ما را هدف قرار داده‌اند.
   وی با اشاره به اینکه بحث ایمان مردم و جوانان ما به چند عامل بستگی دارد که یکی از مهم‌ترین آنها حضور روحانی فعال و پرتحرک در هر منطقه‌ای است، بیان کرد: هر جا روحانی‌ای حضور داشته باشد که نقش خود را به خوبی ایفا کند مردم از نظر ارتقا فرهنگی با محیط‌های دیگر متفاوت هستند و بزه اجتماعی کمتر است.
   رئیس مرکز خدمات ادامه داد: روحانیت عقبه استقلال ملی ما است و مرکز خدمات مأموریتش حمایت از این قشر با این مسئولیت خطیر و در عین حال کم‌توقع است.
   وی ابراز داشت: مرکز خدمات چتر وسیعی است که طلاب و روحانیون برادر، خواهر، اهل سنت و غیر ایرانی را تحت حمایت حداقلی خود قرار می‌دهد.
   حجت الاسلام و المسلمین ربانی با اشاره به اینکه مرکز خدمات تنها روحانیونی را تحت پوشش خود قرار می‌دهد که هیچ یک از ارگان های دولتی استخدام نیستند، گفت: حدود 10 درصد طلاب و روحانیون شاغل در ادارات و ارگان ها هستند و مابقی
   به تحصیل، تدریس و تبلیغ علوم دینی مشغول هستند ولی مردم تصور می‌کنند اگر تعدادی از روحانیون در ارگانی اشتغال دارند و از مزایای استخدامی استفاده می‌کنند باقی طلاب نیز از این مزایا بهره‌مند هستند.
   وی با اشاره به حدیثی از پیامبر(ص) در مورد جایگاه علم، دانش و روحانیت گفت: پیامبر(ص) فرمودند « مَن‎ْ أکرَمَ عالِماً فَقَد أکرَمَنی وَ مَن أکرَمَنی فَقَد أکرَمَ اللهَ و مَنْ أکرَمَ الله فَمَصیرُهُ الی الجَنَّهِ؛ هر کس عالمی را گرامی بدارد، مرا گرامی داشته و هرکس مرا گرامی بدارد و اکرام کند، خدا را گرامی داشته و اکرام نموده و هرکس خدا را اکرام کند، به سوی بهشت روانه خواهد شد.»
   رئیس مرکز خدمات تصریح کرد: فرصت‌ها و ظرفیت‌هایی در سطح استان وجود دارد که اگر فعال شود می‌توان از این ظرفیت‌ها برای خدمت‌رسانی مطلوب‌تر به طلاب و روحانیون استفاده کرد و شورای سیاست‌گذاری مسکن طلاب و روحانیون یکی از این ظرفیت‌هاست که با فعال شدن آن می‌توان گام‌های مناسبی برای حل مشکل مسکن طلاب و روحانیون استان برداشت.


   تحقق اقتصاد مقاومتی مشکلات کشور را حل می‌کند

    

   مهندس صادقی استاندار قم در این جلسه با اشاره به برخی از مشکلات کشور گفت: جلب اعتماد و فراهم کردن زمینه‌های سرمایه‌گذاری بخش خصوصی از راهکارهای رفع مشکلات کشور است و دولت تنها باید به بخش حاکمیتی بپردازد.
   وی با اشاره به اینکه ساختار جذب سرمایه در کل کشور و من‌جمله در قم مناسب نیست، بیان کرد: ما برای پیشرفت کشور راهی جز این نداریم که پروژه‌های کشور در ابعاد مختلف را به بخش‌های خصوصی واگذار کنیم.
   استاندار قم با بیان اینکه بحث اقتصاد مقاومتی غیر از مفهوم کلامی یک معنای ژرفی را پشت سر دارد و آن هم تغییر نگاه و نگرشی است که تاکنون داشته‌ایم، گفت: اقتصاد مقاومتی برای همه افراد جامعه است و باید بپذیریم که آنچه تاکنون انجام داده‌ایم محاسبه هزینه و فایده را نداشته‌ایم.
   وی با اشاره به اینکه باید از همه منابع موجود به درستی استفاده کنیم که به هدف غائی و نهایی در اقتصاد مقاومتی دست یابیم، افزود: تمامی مردم کشور، چه مصرف کننده و چه تولید کننده باید هم‌افزایی و هم‌پوشانی داشته باشند و با نگاه همه‌جانبه و تأمین منافع ملی پای کار باشند تا مشکلات کشور رفع شود.

    

   توجه به مناطق محروم در طرح جامع مسکن طلاب و روحانیون

    

   حجت الاسلام و المسلمین اکبری مدیرعامل موسسه مسکن طلاب و روحانیون در این جلسه ضمن ارائه آماری از حوزویان متأهل فاقد مسکن سراسر کشور و استان قم، تبیین طرح جامع مسکن طلاب و روحانیون سراسر کشور را یکی از گام‌های مرکز خدمات برای این مشکل عنوان کرد و گفت: طرح جامع مسکن طلاب و روحانیون به‌عنوان یک سند بالادستی در اختیار مرکز خدمات قرار دارد و تلاش شده است در این طرح تمام مسائل ارزشی و فنی مهندسی دیده شده و تدوین شود.
   وی توجه به مناطق محروم و محل تولد روحانیون را از اصول اصلی این طرح عنوان کرد و افزود: بر اساس این طرح اگر شناسنامه طلاب از محلی باشد که خانه برای آنها ساخته شود میزان حمایت مرکز خدمات از آنها افزایش می‌یابد.
   مدیرعامل موسسه مسکن طلاب و روحانیون گفت: بر اساس این طرح در قم تنها برای اساتید حوزه، ممتازین و نخبگان و طلابی که اهل قم هستند اقدام به ساخت مسکن خواهیم کرد.
   وی ادامه داد: بر اساس سیاست‌های مرکز خدمات، موسسه‌ای به نام موسسه مسکن طلاب و روحانیون تأسیس شده است که ادامه دهنده موسسه عمران نورگستر است که این موسسه متولی ساماندهی مسکن طلاب در سراسر کشور است.
   حجت الاسلام و المسلمین اکبری تشکیل شورای سیاست‌گذاری مسکن طلاب و روحانیون در هر استانی را یکی از اقدامات ارزشمند موسسه مسکن عنوان کرد و گفت: این شورا با حضور نماینده ولی فقیه در استان، استاندار، معاونین استاندار، مدیران کل اوقاف، راه و شهرسازی، بنیاد مسکن و مرکز خدمات تشکیل می‌شود و وظیفه هم‌افزایی، همفکری و سیاست‌گذاری برای سامان دادن به مسکن طلاب استان را بر عهده دارد.
   وی بیان کرد: آمار فاقدین مسکن در هر استان مشخص و ساختارها نیز فراهم شده است و مسیر نیز ریل گذاری شده است و باید با همکاری این مسیر را طی کنیم.

   در پایان، احکام اعضای شورای سیاست گذاری مسکن استان قم در مراسمی به اعضای این شورا تحویل داده شد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

    

    

   کاربر گرامی! لطفا در قسمت نظرات صرفا دیدگاه خود در مورد این خبر را درج نمایید. در صورت وجود هر گونه سوال و یا نیاز به پیگیری با شماره 02531200 تماس حاصل فرمایید.