مقام معظم رهبری: برای خدا کار کنید و لحظه ای را برای خدمت به مردم و نظام از دست ندهید        مقام معظم رهبری: اگر چنانچه ما توان خودمان را بیشتر از واقع بدانیم، یا کمتر از آنچه که واقعیت است، بدانیم، دچار خطا خواهیم شد؛
 
   
 

  • دومین جلسه شورای سیاست‌گذاری مسکن طلاب کاشان برگزار شد

   کد: 8637
   ۱۳۹۵/۰۷/۰۴
   کاشان/ دومین جلسه شورای سیاست‌گذاری مسکن طلاب کاشان با حضور نماینده ولی‌فقیه در کاشان برگزار شد.
   دومین جلسه شورای سیاست‌گذاری مسکن طلاب کاشان برگزار شد

   به گزارش روابط عمومی مرکز خدمات حوزه‌های علمیه کاشان، آیت‌الله نمازی در این جلسه ضمن تقدیر و تشکر از فعالیت‌ها و خدمات صورت گرفته در مرکز خدمات، این فعالیت‌ها را ارزشمند دانست و گفت: با عنایت مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) که منشأ همه خیرات هستند مرکز خدمات حوزه‌های علمیه تشکیل شد و در سال‌های اخیر با حضور برادر مجاهد و پرکار، حجت الاسلام والمسلمین ربانی به عنوان رئیس مرکز خدمات، قدم‌های بلند و مؤثری در جهت امور طلاب برداشته شده است.
   وی در ادامه با بیان سیاست‌های کلان فرهنگی موردنظر مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی)، بر روی توسعه کیفی و کمی حوزه‌های علمیه تأکید کرد و گفت: ما به حوزه‌های علمیه در سطح بین‌الملل نیاز داریم و این نیاز با یک جهش علمی، فرهنگی و تبلیغی در سطح حوزه‌های علمیه انجام می‌گیرد.
   وی با بیان اینکه مظلوم‌ترین اقشار جامعه طلبه‌ها و خانواده‌هایشان هستند افزود: طلبه وقتی وارد حوزه می‌شود نباید دغدغه مسائل معیشتی و مسکن را داشته باشد و این رسالت متولیان امور نظام است؛ و طبق فرمایشات مقام معظم رهبری (حفظه الله) مسائل کلان و سخت‌افزاری بر عهده دولت است و کارهای نرم‌افزاری و تربیتی بر عهده حوزه‌های علمیه است.
   نماینده ولی‌فقیه در شهرستان کاشان با بیان اینکه مرکز خدمات حوزه‌های علمیه فعالیت‌های مؤثری در جهت حل مشکلات معیشتی طلاب و خانواده‌هایشان انجام داده است، اضافه کرد: یکی از مهم‌ترین مشکلات طلاب بحث مسکن است که رفع این مشکل تلاش مضاعف و سرعت در عمل را می‌طلبد.
   وی سیاست احداث مسکن طلاب به‌صورت پراکنده در نقاط مختلف شهر را قابل‌تقدیر برشمرد و گفت: حضور روحانیون در مرکز و نقاط مختلف شهر و زندگی آنها در بین مردم، در توسعه فرهنگ و مقابله با تهاجم فرهنگی بسیار مؤثر است.
   در ادامه این جلسه، حجت الاسلام والمسلمین رفیعی، مدیرکل دفتر پیگیری و جذب ظرفیت‌های موسسه مسکن طلاب و روحانیون به گزارشی از فعالیت‌های مرکز خدمات و شورای سیاست‌گذاری مسکن پرداخت و افزود: مرکز خدمات حوزه‌های علمیه با توجه به  ابلاغ مقام معظم رهبری در سه زمینه مسکن طلاب، بیمه و سلامت و فرهنگ و خانواده به‌صورت ویژه به فعالیت می‌پردازد .
   وی با بیان اینکه در راستای مسکن طلاب، حدود 10 هزار واحد مسکونی در پردیسان قم برای طلاب ساخته و تحویل داده شد، گفت: از سال 86 با توجه به  هجرت طلاب از شهرستان‌ها به سمت قم با مجوز مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) بیش از 2 هزار واحد مسکونی در مراکز استان‌ها احداث شد تا از هجرت طلاب به قم جلوگیری شود.
   وی گفت: در طرح جامع مسکن با تائید امام خامنه ای در سال92، ثبت‌نام 48 هزار طلبه مرد متأهل فاقد مسکن، از طریق فرم خود اظهاری مسکن در سامانه مرکز خدمات صورت گرفت و بعد از راستی آزمایی و اولویت‌بندی به 23 هزار نفر رسید که در کاشان بر اساس ثبت‌نام فرم خود اظهاری و راستی آزمایی، 170 نفر طلبه فاقد مسکن مشخص گردید.
   وی اضافه کرد: شورای سیاست‌گذاری مسکن طلاب در جهت اهتمام به امر مسکن، با دو وظیفه مشورتی و رصد وضعیت مسکن طلاب در شهرستان‌ها  تشکیل شد و در حال حاضر در 16 استان، این شورا که متشکل از 5 نفر از اعضای استان، مدیرکل راه و شهرسازی، مدیرکل بنیاد مسکن، مدیر اوقاف و امور خیریه، معاون عمرانی استاندار و مدیر مرکز خدمات حوزه‌های علمیه می‌باشد، تشکیل شده است .
   در ادامه جلسه حجت الاسلام والمسلمین یوسفی فرد مدیر مرکز خدمات کاشان با بیان اینکه عمده‌ترین مشکل در اجرای ساخت مسکن برای طلاب حائز شرایط، مسئله واگذاری زمین است، بیان کرد: با توجه به طرح مسکن طلاب در قالب مسجد محوری که دفتر مقام معظم رهبری ابلاغ کردند، در صدد هستیم که ساخت مسکن طلاب را به صورت پراکنده در نقاط مختلف شهر اجرا کنیم و لذا همکاری نهادهای شهری ازجمله شهرداری را می‌طلبد.
   وی به ساخت و تحویل پروژه 96 واحدی مسکن طلاب کاشان در سال 91 اشاره کرد و گفت: علاوه بر اجرای پروژه‌های مسکن طلاب در کاشان، با صحبت‌هایی که با امام‌جمعه شهرستان آران و بیدگل انجام شده، اجرای 2 پروژه ساخت مسکن برای طلاب آن شهرستان در دستور کار قرار گرفته است.
   در پایان جلسه احکام اعضای شورای سیاست‌گذاری مسکن طلاب شهرستان کاشان که به امضای رئیس مرکز خدمات حوزه‌های علمیه کشور حجت الاسلام والمسلمین ربانی، نماینده ولی‌فقیه و امام‌جمعه شهرستان کاشان آیت‌الله نمازی و فرماندار شهرستان رسیده، قرائت و به اعضای شورا تفویض گردید.
    
   شایان‌ذکر است در این جلسه رئیس اداره راه و شهرسازی، رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان کاشان و برخی مسئولین این شهرستان نیز حضور داشتند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

    

    

   کاربر گرامی! لطفا در قسمت نظرات صرفا دیدگاه خود در مورد این خبر را درج نمایید. در صورت وجود هر گونه سوال و یا نیاز به پیگیری با شماره 02531200 تماس حاصل فرمایید.