مقام معظم رهبری: اگر چنانچه ما توان خودمان را بیشتر از واقع بدانیم، یا کمتر از آنچه که واقعیت است، بدانیم، دچار خطا خواهیم شد؛        مقام معظم رهبری: برای خدا کار کنید و لحظه ای را برای خدمت به مردم و نظام از دست ندهید
 
   
 

  • با حضور مدیرعامل مؤسسه مسکن طلاب و روحانیون و نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان

   اولین نشست شورای سیاست‌گذاری مسکن طلاب و روحانیون استان کردستان برگزار شد

   کد: 8720
   ۱۳۹۵/۰۷/۱۲
   سنندج/ اولین نشست شورای سیاست‌گذاری مسکن طلاب و روحانیون استان کردستان با حضور مدیرعامل مؤسسه مسکن طلاب و روحانیون و نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان برگزار شد.
   اولین نشست شورای سیاست‌گذاری مسکن طلاب و روحانیون استان کردستان برگزار شد

   به گزارش روابط عمومی مرکز خدمات حوزه‌های علمیه استان کردستان، اولین نشست شورای سیاست‌گذاری مسکن طلاب و روحانیون استان با حضور حجت‌ الاسلام والمسلمین اکبری مدیرعامل مؤسسه مسکن طلاب و روحانیون و حجت الاسلام والمسلمین شاهرودی نماینده ولی‌فقیه در استان برگزار شد.
   حجت الاسلام والمسلمین اکبری در این جلسه بیان کرد: درآمد روحانیون و طلبه‌ها بسیار پایین بوده و پاسخگوی نیاز خانواده آنان مخصوصاً در امر مسکن نیست و باید کاری انجام شود که حداقل روحانیون و بالأخص آن هایی که برای تبلیغ به استان‌های دیگر سفر می‌کنند مشکلی برای تهیه مسکن نداشته باشند و فقط به امر تبلیغ خود بپردازند.
   وی خرید مسکن‌
   های مهر با کیفیت، با کمترین هزینه طبق توافق با بانک‌ها، با بهره بانکی کم و بلندمدت را یکی از طرح‌های تأمین مسکن عنوان کرد.
   وی گفت: طرح خرید زمین و طراحی و ساخت آن در سریع‌ترین زمان ممکن و به‌صورت معماری اسلامی در دستور کار قرار گرفته است و برای طلابی که برای تبلیغ به استان‌های دیگر سفر می‌کند مبلغی به‌ عنوان ودیعه خانه در نظر گرفته شده است که این روحانیون عزیز فقط به امر تبلیغ خود پرداخته و نگرانی بابت مسکن نداشته باشند.
   حجت الاسلام والمسلمین اکبری با بیان اینکه شورای سیاست‌گذاری مسکن تأثیر بسزایی در امر تهیه مسکن طلاب استان دارد گفت: مؤسسه مسکن طلاب و روحانیون برای رسیدن به اهداف خود یعنی تأمین مسکن حوزویان استان نیازمند همفکری و همکاری ادارات مختلف استان است.
   سپس در ادامه این جلسه حجت الاسلام والمسلمین شاهرودی نماینده ولی‌فقیه در استان، از خدمات ارائه شده مرکز خدمات به روحانیون استان تشکر و قدرانی کرده و افزود: ایجاد شورای سیاست‌گذاری مسکن اتفاق نو و مبارکی در امر مسکن روحانیون و طلاب است که باید این طرح به‌صورت جدی و با هماهنگی و تعامل با دیگر سازمان‌های استان انجام شود تا شرایطی فراهم شود که روحانیون محترم نگرانی از بابت تأمین مسکن نداشته باشند و فقط به تبلیغ خود و شغل اصلی خود بپردازند.
   در ابتدای این نشست حجت الاسلام والمسلمین حسینی فر مدیر مرکز خدمات استان کردستان ضمن خوشامدگویی به حضار، به معرفی اجمالی از مرکز خدمات و خدمات ارائه شده به طلاب پرداخت.
   به گفته مدیر مرکز خدمات استان کردستان، این استان پنج هزار طلبه دارد که اکثر آن ها فاقد مسکن هستند.
   در پایان این جلسه اعضای شورای سیاست‌گذاری مسکن استان متشکل از حجت الاسلام و المسلمین منتظری مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور به‌عنوان نماینده دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در استان، حجت الاسلام نوروزی مدیرکل اوقاف، مهندس ملکی مدیرکل شهرسازی، مهندس قادری مدیرکل بنیاد مسکن، حجت‌الاسلام والمسلمین عربیان مدیر حوزه علمیه استان، مهندس قادری معاون امور عمرانی استانداری و حجت الاسلام والمسلمین حسینی فر مدیر مرکز خدمات استان کردستان می‌باشند، معرفی شدند.
   بنابر توافق صورت گرفته هر ماه نشستی با حضور این مسئولین به ریاست مهندس قادری معاون محترم عمرانی استانداری انجام خواهد گرفت.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

    

    

   کاربر گرامی! لطفا در قسمت نظرات صرفا دیدگاه خود در مورد این خبر را درج نمایید. در صورت وجود هر گونه سوال و یا نیاز به پیگیری با شماره 02531200 تماس حاصل فرمایید.