مقام معظم رهبری: اگر چنانچه ما توان خودمان را بیشتر از واقع بدانیم، یا کمتر از آنچه که واقعیت است، بدانیم، دچار خطا خواهیم شد؛        مقام معظم رهبری: برای خدا کار کنید و لحظه ای را برای خدمت به مردم و نظام از دست ندهید
 
   
 

  • دومین نشست شورای سیاست‌گذاری مسکن طلاب استان سمنان برگزار شد

   کد: 8957
   ۱۳۹۵/۰۸/۰۸
   سمنان/ دومین نشست شورای سیاست‌گذاری مسکن طلاب و روحانیون استان سمنان با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان ، استاندار و مدیرعامل موسسه مسکن طلاب و روحانیون برگزار شد.
   دومین نشست شورای سیاست‌گذاری مسکن طلاب استان سمنان برگزار شد

   به گزارش روابط عمومی مرکز خدمات حوزه‌های علمیه استان سمنان، دومین نشست شورای سیاست‌گذاری مسکن طلاب و روحانیون استان با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان، استاندار و اعضای شورای سیاست‌گذاری مسکن طلاب و روحانیون در دفتر امام جمعه سمنان برگزار شد.

   آیت الله شاهچراغی نماینده ولی فقیه در استان در این جلسه با اشاره به اهمیت خدمت‌رسانی به سربازان امام زمان (عج) گفت: سیاست‌های جدید مرکز خدمات حوزه‌های علمیه در طرح جامع مسکن و تلاش این مرکز برای خانه‌دار شدن طلاب شهرستان‌ها، می‌تواند گام مؤثری در مهاجرت طلاب و فضلای حوزه از قم به شهرستان‌ها بردارد.

   در ادامه دکتر خباز استاندار سمنان با اشاره به اصل 33 قانون اساسی در خصوص وظیفه دولت جهت تأمین مسکن گفت: طلاب و روحانیون مانند همه مردم حق‌ دارند از امکاناتی که دولت فراهم می‌کند استفاده کنند.

   وی ضمن تشکر از سیاست مرکز خدمات جهت مهاجرت فضلای حوزه علمیه قم به شهرستان‌ها اظهار داشت: شرایط باید به‌گونه‌ای باشد که روحانیون و مبلغین بدون دغدغه به رسالت تبلیغی خود بپردازند.

   در ادامه حجت‌الاسلام‌والمسلمین اکبری مدیرعامل موسسه مسکن طلاب و روحانیون گفت: مرکز خدمات ضمن تهیه طرح جامع مسکن درصدد است طلاب و روحانیون قم را تشویق به مهاجرت به شهرستان‌ها کند، بنابراین ساخت مسکن برای طلاب عادی غیربومی در قم از سیاست مرکز خدمات حذف‌شده است.

   مدیرعامل موسسه مسکن طلاب و روحانیون با بیان اینکه تشکیل شورای
   سیاست‌گذاری مسکن در راستای استفاده از ظرفیت استان‌ها در ساماندهی امر مسکن است افزود: مشارکت استان‌ها در امر مسکن باعث شده توان مضاعفی به کار اضافه شود و دارای برکات بسیار زیادی بوده است .

   در ادامه حجت‌الاسلام‌والمسلمین رفیعی مدیرکل دفتر پیگیری و جذب ظرفیت‌های موسسه مسکن، وضعیت پروژه‌های مسکن  مرکز خدمات درگذشته و آینده را با نگاه آماری تشریح کرد.

   همچنین حجت‌الاسلام‌والمسلمین قدرتی مدیر مرکز خدمات حوزه‌های علمیه استان ضمن خیرمقدم به حضار و تشکر از حضور آیت‌الله شاه‌چراغی امام‌جمعه و نماینده ولی‌فقیه و دکتر خباز استاندار سمنان جهت حمایت از برنامه‌های مرکز خدمات، آماری از وضعیت مسکن طلاب و روحانیون استان ارائه و ابراز امیدواری کرد در آینده نزدیک با حمایت شورای مسکن مرکز خدمات حوزه‌های علمیه، مشکل مسکن طلاب و روحانیون رفع شود.

   در ادامه مهندس صادقی مدیرکل مسکن و شهرسازی سمنان، مهندس ملکی مدیرکل بنیاد مسکن و حجت‌الاسلام‌والمسلمین واحدی مدیرکل اوقاف و امور خیریه، جهت واگذاری مسکن مهر فاقد متقاضی در کلیه شهرستان‌هایی که دارای مسکن باشد آمادگی خود را  اعلام کردند.

   در این جلسه، مصوب شد اداره کل مسکن و شهرسازی و بنیاد مسکن استان واحدهای مناسب و فاقد متقاضی را به مرکز خدمات اعلام کنند تا کارشناسی‌های لازم انجام شود.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

    

    

   کاربر گرامی! لطفا در قسمت نظرات صرفا دیدگاه خود در مورد این خبر را درج نمایید. در صورت وجود هر گونه سوال و یا نیاز به پیگیری با شماره 02531200 تماس حاصل فرمایید.