مقام معظم رهبری: اگر چنانچه ما توان خودمان را بیشتر از واقع بدانیم، یا کمتر از آنچه که واقعیت است، بدانیم، دچار خطا خواهیم شد؛        مقام معظم رهبری: برای خدا کار کنید و لحظه ای را برای خدمت به مردم و نظام از دست ندهید
 
   
 

  • در چهاردهمین گام از سفرهای استانی

   سفر استانی رئیس مرکز خدمات حوزه‌های علمیه به استان یزد برگزار می‌شود

   کد: 9829
   ۱۳۹۵/۱۱/۱۲
   مدیر سفرهای استانی مرکز خدمات حوزه‌های علمیه از سفر رئیس این مرکز به استان یزد و دیدار با اساتید و طلاب این استان در هفته آینده خبر داد.
   سفر استانی رئیس مرکز خدمات حوزه‌های علمیه به استان یزد برگزار می‌شود

   آقای حامد نیکزادیان در گفتگو با روابط عمومی مرکز خدمات ضمن تبریک آغاز ایام دهه مبارک فجر گفت: رئیس و مدیران ارشد مرکز خدمات، هفته آینده و در ایام مبارک دهه فجر از تاریخ 17 تا 20 بهمن‌ماه به استان یزد سفر خواهند کرد.
   وی گفت: سفر به استان یزد چهاردهمین گام از سفرهای استانی رئیس مرکز خدمات است و از مهم‌ترین اهداف این سفرها می‌توان به زمینه‌سازی برای ایجاد یک حرکت علمی و فرهنگی در حوزه‌های علمیه اشاره کرد.
   مدیر سفرهای استانی رئیس مرکز خدمات ادامه داد: به همین منظور مدیران و مسئولان ستادی مرکز خدمات در قالب گروه‌هایی به‌ تمامی مدارس علمیه استان سفر می‌کنند و ضمن دیدار با مدیران، اساتید و طلاب، از ممتازین تحصیلی این مدارس تجلیل به عمل می‌آورند.
   وی بیان کرد: استان یزد دارای 11 شهر حوزوی و 31 مدرسه علمیه است که از این تعداد 12 مدرسه مربوط به برادران و 19 مدرسه مربوط به خواهران است.
   مدیر سفرهای استانی رئیس مرکز خدمات در ادامه گفت: روزهای یکشنبه و دو‌شنبه گروه‌های اعزامی از سوی رئیس مرکز خدمات در قالب چهار گروه به مدارس علمیه سراسر استان اعزام می‌شوند و با طلاب این مدارس دیدار می‌کنند.
   مشاور رئیس مرکز خدمات در امور استان‌ها با بیان اینکه معرفی جامع و کامل از مأموریت و شرح وظایف مرکز خدمات یکی از اهداف مهم این سفرها است، عنوان کرد: به همین منظور گروه‌های اعزامی گزارشی از فعالیت‌ها و خدمات جدید این مرکز و همچنین نحوه آگاهی از این خدمات ارائه می‌کنند و سپس بروشورهایی که حاوی خلاصه‌ای از فعالیت‌های مرکز است بین طلاب توزیع می‌شود.
   وی ابراز داشت: یکی از برنامه‌های این گروه‌ها بررسی نیازها و مشکلات طلاب استان از نزدیک است و پس از شنیدن سؤالات و مسائل مطرح شده، در جلسه‌ای گزارش این دیدارها به رئیس مرکز خدمات ارائه شده و تصمیمات لازم در همین جلسه اتخاذ می‌شود.
   آقای نیکزادیان تصریح کرد: نمایندگان اعزامی از سوی رئیس مرکز خدمات پس از برنامه پرسش و پاسخ در مدارس و پاسخ به سؤالات طلاب، در مراسمی از ممتازین تحصیلی، حافظین قرآن، مدیران، اساتید و عوامل اجرایی مدارس تجلیل می‌کنند.
   وی گفت: شناسایی و استفاده از ظرفیت‌ها و منابع استانی و هویت بخشی، تقویت و ارتقا مراکز استانی در بین دستگاه‌های حوزوی، حاکمیتی و دولتی از دیگر اهداف این سفرها است و به همین منظور دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان، استاندار، مدیران مراکز حوزوی و مسئولان ادارات و مؤسسات دولتی مرتبط با مرکز خدمات، ازجمله برنامه‌های رئیس مرکز خدمات در این سفرها است.
   مدیر سفرهای استانی رئیس مرکز خدمات افزود: حجت الاسلام و المسلمین ربانی رئیس مرکز خدمات دوشنبه شب وارد استان می‌شوند و در اولین گام نشستی بین رئیس مرکز خدمات و گروه‌های اعزامی برگزار می‌شود و سرگروه‌ها گزارش مأموریت خود را به اطلاع رئیس مرکز می‌رسانند.
   وی ابراز داشت: برنامه رئیس مرکز خدمات در روز سه شنبه با حضور در گلزار شهدای استان یزد آغاز می‌شود و سپس دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان، استاندار، اساتید، مدیران و معاونان مدارس علمیه شهرستان یزد، تعدادی از شخصیت‌های حوزوی و دیدار با کارکنان مرکز خدمات استان و خانواده آنان از دیگر برنامه‌های رئیس مرکز خدمات در این روز است.
   مشاور رئیس مرکز خدمات در امور استان‌ها به برنامه‌های رئیس مرکز خدمات در روز چهارشنبه اشاره کرد و گفت: دیدار با مدیران ادارات و سازمان‌های دولتی در ارتباط با مرکز خدمات و دیدار با دو نفر از علمای برجسته استان برنامه‌های رئیس مرکز خدمات در آخرین روز سفر استانی یزد است.
   شایان‌ذکر است، ارتباط نزدیک و عاطفی با جامعه‌ی هدف و گفتگوی صمیمانه با آنها، اطلاع یافتن از نحوه‌ی خدمت‌رسانی در استان‌ها از جهت کمی و کیفی و بررسی نیازها و مشکلات حوزویان با شنیدن نقطه نظرات، پیشنهاد‌ها و انتقادها و ارزیابی وضعیت مرکز خدمات در تعاملات و ارتباطات با مراکز و ادارات حوزوی و دولتی استان ازجمله اهداف سفرهای رئیس مرکز خدمات و هیئت همراه است.
   همچنین از دیگر اهداف این سفرها می‌توان به حضور مدیران ارشد ستادی در صف و درک متقابل از فعالیت‌ها با توجه به محدودیت‌های استانی، کسب و تبادل تجربیات موفق استانی به استان‌های دیگر و هویت بخشی، تقویت و ارتقا مراکز استانی در بین دستگاه‌های حوزوی، حاکمیتی و دولتی اشاره کرد.
   امسال سومین سالی است که سفرهای استانی برگزار می‌شود و در سه سال گذشته رئیس مرکز خدمات با سفر به استان‌های آذربایجان غربی، کرمان، خوزستان، ایلام، سمنان، چهارمحال بختیاری، خراسان جنوبی، فارس، بوشهر، گیلان، کهکیلویه و بویراحمد و خراسان شمالی و شهرستان کاشان با حوزویان این استان‌ها دیدار و مشکلات حوزویان این استان‌ها را از نزدیک مورد بررسی قرار داده است.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

    

    

   کاربر گرامی! لطفا در قسمت نظرات صرفا دیدگاه خود در مورد این خبر را درج نمایید. در صورت وجود هر گونه سوال و یا نیاز به پیگیری با شماره 02531200 تماس حاصل فرمایید.