مقام معظم رهبری: برای خدا کار کنید و لحظه ای را برای خدمت به مردم و نظام از دست ندهید        مقام معظم رهبری: اگر چنانچه ما توان خودمان را بیشتر از واقع بدانیم، یا کمتر از آنچه که واقعیت است، بدانیم، دچار خطا خواهیم شد؛
 
   
 

  • جلسه شورای سیاست‌گذاری مسکن طلاب استان قم برگزار شد

   کد: 10911
   ۱۳۹۶/۰۳/۲۲
   قم/ جلسه شورای سیاست‌گذاری مسکن طلاب استان قم با حضور مدیر حوزه‌های علمیه و رئیس مرکز خدمات حوزه‌های علمیه برگزار شد.
   جلسه شورای سیاست‌گذاری مسکن طلاب استان قم برگزار شد

   به گزارش روابط عمومی مرکز خدمات حوزه‌های علمیه استان قم، جلسه شورای سیاست‌گذاری مسکن طلاب و روحانیون استان با حضور آیت الله اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه، حجت الاسلام و المسلمین ربانی رئیس مرکز خدمات و جمعی از مسئولان استانی در ساختمان مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه برگزار شد.
   آیت الله اعرافی در این جلسه با اشاره به نقش سرنوشت‌ساز روحانیت در طول تاریخ گفت: اگر عملکرد روحانیت در طول تاریخ تحلیل شود، خواهیم دید که این نهاد با کمترین هزینه‌ها، حداکثر دستاوردها را به ارمغان آورده است.
   وی رسالت خدمتگزاران به طلاب و روحانیون را سنگین ارزیابی کرد و افزود: مسئولان مراکز حوزوی باید ارزش کار خود را بدانند و با تمام وجود برای نیل به هدف عالی حوزه تلاش کنند.
   مدیر حوزه‌های علمیه هدفمند کردن خدمات به طلاب و روحانیون را امری ضروری خواند و تأکید کرد: خدمات و کمک‌هایی که به طلاب ارائه می‌شود، باید منطبق با رسالت‌های حوزه باشد.
   وی با اشاره به سبک زندگی اجتماعی طلاب و روحانیون خاطرنشان کرد: اتصال و ارتباط روحانیون با جامعه بسیار مهم است و روحانیون باید در بین مردم حضور مستمر داشته باشند.
   آیت الله اعرافی مقوله مسکن را حائز اهمیت فراوان دانست و با تأکید بر تمرکززدایی طلاب و روحانیون در یک منطقه تصریح کرد: در ساخت مسکن ویژه طلاب باید رویکرد مسجد محور بودن و محله محور بودن مورد توجه قرار گیرد و از تمرکز طلاب در یک منطقه اجتناب شود.

   در ادامه جلسه، مهندس بهشتی معاون امور عمرانی استانداری قم با اشاره به توجه دولت به امور عمرانی در سال 96 گفت: بخش عمده‌ای از اعتبارات در سال‌های 96 و 97 از سوی دولت در پروژه‌های عمرانی هزینه خواهد شد.
   وی کمبود فضا و زمین را یکی از مشکلات این بخش دانست و افزود: پردیسان بهترین بستر برای تخصیص مسکن طلاب بود که در حال حاضر ظرفیت آن تکمیل‌شده است.
   مهندس بهشتی با اشاره به ظرفیت‌های ارائه‌شده بنیاد مسکن و وزارت راه و شهرسازی گفت: ظرفیت نهادهای مذکور پاسخگوی نیاز امروز نیست و استفاده از ظرفیت خیرین می‌تواند تا حدی مشکل را حل کند.
   در بخش دیگری از جلسه، حجت‌الاسلام‌والمسلمین اکبری معاون مسکن مرکز خدمات حوزه‌های علمیه، مسکن را کالای گران‌قیمتی دانست و گفت: مسکن نقش بسزایی در کم کردن دغدغه طلاب و افزایش تأثیرگذاری آن‌ها در جامعه دارد.
   وی با اشاره به اقدامات شورای سیاست‌گذاری مسکن طلاب گفت: می‌توان به‌واسطه برنامه‌ریزی مناسب در حوزه مسکن، حضور روحانیون در تمامی مناطق کشور را توازن بخشید.
   معاون مسکن مرکز خدمات تدوین طرح جامع مسکن را یکی از اقدامات مهم این شورا خواند و افزود: طرح جامع مسکن با تأکیدات رئیس مرکز خدمات حوزه‌های علمیه آماده شد و امیدواریم بعد از انجام اصلاحات، امر مسکن طلاب به‌خوبی پیگیری شود.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

    

    

   کاربر گرامی! لطفا در قسمت نظرات صرفا دیدگاه خود در مورد این خبر را درج نمایید. در صورت وجود هر گونه سوال و یا نیاز به پیگیری با شماره 02531200 تماس حاصل فرمایید.