مقام معظم رهبری: برای خدا کار کنید و لحظه ای را برای خدمت به مردم و نظام از دست ندهید        مقام معظم رهبری: اگر چنانچه ما توان خودمان را بیشتر از واقع بدانیم، یا کمتر از آنچه که واقعیت است، بدانیم، دچار خطا خواهیم شد؛
 
   
 

  • مدیر مرکز خدمات حوزه‌های علمیه استان خراسان رضوی:

   سرمایه‌گذاری شرکت‌های بیمه در مقوله پیشگیری درمان ضروری است

   کد: 11719
   ۱۳۹۶/۰۷/۱۵
   تعداد بازدید: 105
   مشهد/حجت‌الاسلام‌والمسلمین حائری گفت: ورود شرکت‌های بیمه به عرصه آموزش‌های عمومی بهداشت در جامعه ضروری است و هراندازه سطح معلومات جامعه هدف درزمینهٔ مسائل بهداشتی بالاتر رود، مراجعه کمتری به پزشک خواهند داشت و هزینه‌ها کاهش پیدا خواهد کرد.
   سرمایه‌گذاری شرکت‌های بیمه در مقوله پیشگیری درمان ضروری است

   به گزارش روابط عمومی مرکز خدمات حوزه‌های علمیه استان خراسان رضوی، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حائری در دومین گردهمایی رابطین بیمه تکمیلی مراکز خدمات حوزه‌های علمیه سراسر کشور ضمن تسلیت ایام سوگواری ماه محرم با اشاره به شخصیت حماسه‌ساز حضرت زینب (س) گفت: حضرت زینب (س) باشکوه‌ترین حماسه عزت و افتخار را آفرید و در مرکز ابرقدرت‌های زمانش آن‌چنان حقایق دین و پایه‌های عزت مسلمین را برقرار کرد که یقیناً آنچه از دین و مفاهیم انسانی داریم محصول کربلاست و آنچه از کربلا باقی‌مانده محصول حماسه‌آفرینی‌های حضرت زینب (ع) است.
   وی با اشاره به فرازی از آیه شریفه «وَ اجْعَلْنا لِلْمُتَّقینَ إِماماً» گفت: مرکز خدمات به‌عنوان مهم‌ترین نقطه ثقل خدمت‌رسانی به جامعه روحانیت باید با ارائه خدمات سریع، نو و همراه با رضایتمندی جامعه هدف، الگوی حسنه‌ای برای کل کشور باشد.
   مدیر مرکز خدمات حوزه‌های علمیه خراسان رضوی ورود شرکت‌های بیمه به عرصه آموزش‌های عمومی بهداشت در جامعه را مهم و ضروری دانست و افزود: هراندازه سطح معلومات جامعه هدف در زمینهٔ مسائل بهداشتی بالاتر رود، مراجعه کمتری به پزشک خواهند داشت و هزینه‌ها کاهش پیدا خواهد کرد و این مسئله مستلزم ورود بیمه آسیا به مقوله پیشگیری در سطح گسترده است.
   وی با اشاره به فرمایش امام صادق (ع) «مَن مَشی فی حاجَهِ اَخیهِ المُؤمِنِ کَتَبَ اللهُ عَزَّوَجَلَّ لَهُ عَشرَ حَسَناتٍ وَ رَفَعَ لَهُ عَشرَ دَرَجاتٍ وَ حَطَّ عَنهُ عَشرَ سَیئاتٍ وَ اَعطاهُ عَشرَ شَفاعاتٍ» گفت: برترین و بالاترین کاری که انسان می‌تواند انجام دهد این است که از لاک خودبینی بیرون آید و به دیگران خدمت کند.
   وی گفت: امام صادق (ع) می‌فرمایند: کسی که برای برطرف کردن نیاز برادر مؤمن خود گام بردارد؛ خدای سبحان برای او ده حسنه می‌نویسد و مقام او را ده درجه بالا می‌برد و از ده گناه او می‌گذرد و شفاعت ده نفر را از او می‌پذیرد.
   حجت‌الاسلام‌والمسلمین حائری شعار «چراغی که به خانه رواست بر مسجد حرام است» را شعاری ضد قرآن و ضد دین دانست و افزود: بزرگان علم اخلاق، ایثار را بالاترین درجه اخلاص و ایمان می‌دانستند و ایثار یعنی دیگران را بر خود مقدم داشتن؛ شعار ضد قرآن و ضد دین «چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است» بافرهنگ دینی ما همخوانی ندارد و اگر بخواهیم ازنظر اولیای دین به اسلام نگاه کنیم باید از لاک خودمان بیرون آییم و غم دیگران را بالاتر از غم خودمان بدانیم که این بالاترین و کامل‌ترین نشان معرفت و ایمان است.
   گفتنی است دومین گردهمایی رابطین بیمه تکمیلی مراکز خدمات حوزه‌های علمیه سراسر کشور با رویکرد دانش‌افزایی و بهبود ارائه خدمات و با حضور مسئولین و مدیران کشوری مرکز خدمات حوزه‌های علمیه، بیمه آسیا و رابطین بیمه آسیا در مراکز خدمات سراسر کشور در مجتمع اقامتی فرهنگی اداری آفتاب ولایت برگزار شد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

    

    

   کاربر گرامی! لطفا در قسمت نظرات صرفا دیدگاه خود در مورد این خبر را درج نمایید. در صورت وجود هر گونه سوال و یا نیاز به پیگیری با شماره 02531200 تماس حاصل فرمایید.