مقام معظم رهبری: اگر چنانچه ما توان خودمان را بیشتر از واقع بدانیم، یا کمتر از آنچه که واقعیت است، بدانیم، دچار خطا خواهیم شد؛        مقام معظم رهبری: برای خدا کار کنید و لحظه ای را برای خدمت به مردم و نظام از دست ندهید
 
   
 

  • کارگاه آموزشی «تغذیه سالم» در مدرسه علمیه امام جعفرصادق(ع) تالش برگزار شد

   کد: 12592
   ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
   تعداد بازدید: 83
   رشت/ کارگاه آموزشی ارتقای فرهنگ بهداشت و سلامت با موضوع تغذیه سالم در مدرسه علمیه امام جعفرصادق(ع) تالش با همکاری مرکز خدمات و دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان برگزار شد.
   کارگاه آموزشی «تغذیه سالم» در مدرسه علمیه امام جعفرصادق(ع) تالش برگزار شد

   به گزارش روابط عمومی مرکز خدمات حوزه‌های علمیه استان گیلان، کارگاه آموزشی ارتقای فرهنگ بهداشت و سلامت با موضوع تغذیه سالم در راستای تفاهم‌نامه مشترک مرکز خدمات و دانشگاه علوم پزشکی در مدرسه علمیه امام جعفر صادق(ع) تالش با حضور بیش از 70 نفر از طلاب این مدرسه برگزار شد.
   در این جلسه کارشناس تغذیه اعزامی از معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی در خصوص مسائل تغذیه مطالبی را بیان کرد.
   از جمله مباحث این کارشناس تغذیه می‌توان به ضرورت سنجش سلامت، آزمایش‌های دوره‌ای برای اطلاع از وضعیت سلامت، مراقبت از خود در برابر بیماری‌هایی مثل فشار خون و دیابت و موروثی بودن این بیماری‌ها، رژیم‌های لاغری غلط، تغذیه مناسب، مراقبت در برابر بیماری‌های کبد از جمله کبد چرب و ... اشاره کرد.
   وی گفت: اعتدال در امور طبیعی، بسیار حائز اهمیت است و باید مورد توجه قرار گیرد.
   این کارشناس تغذیه افزود: هر کدام از ارکان طبیعت که عبارت‌اند از آب، خاک، آتش و هوا مزاجی دارند مثلاً آتش، گرم و خشک است.
   وی با بیان اینکه مزاج عبارت است از کیفیت مرکبی که در یک ماده ظهور دارد گفت: سه نوع علاج در رویارویی با بیماری مورد بحث قرار می‌گیرد؛ علاج به تدبیر: پرهیز غذایی، ورزش‌های متناسب با بدن و ...؛ علاج به دوا: تجویز دارو برای بهبودی، و علاج به ید: مانند ماساژ، حجامت و ...
   وی افزود: در بین این علاج‌ها، علاج به تدبیر مورد اهمیت بوده و باید آن را رعایت کنیم که عناوین آن عبارت هستند از:
   1-آب و هوا: تأثیر آب و هوای آلوده بر بدن و بالعکس
   2-تغذیه: با توجه به اقلیمی که در آن ساکن هستیم، باید برنامه‌ریزی کنیم به‌عنوان مثال: خوردن آب زیاد در مناطق رطوبتی، باعث کسالت می‌شود.
   3-تنظیم خواب و بیداری
   4-استفراغ (دفع مواد از بدن) و عدم استفراغ (حبس مواد)
   5-استرس

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

    

    

   کاربر گرامی! لطفا در قسمت نظرات صرفا دیدگاه خود در مورد این خبر را درج نمایید. در صورت وجود هر گونه سوال و یا نیاز به پیگیری با شماره 02531200 تماس حاصل فرمایید.