مقام معظم رهبری: اگر چنانچه ما توان خودمان را بیشتر از واقع بدانیم، یا کمتر از آنچه که واقعیت است، بدانیم، دچار خطا خواهیم شد؛        مقام معظم رهبری: برای خدا کار کنید و لحظه ای را برای خدمت به مردم و نظام از دست ندهید
 
   
 

  • زوج‌های جوان طلبه شهرستان کاشان با مهارت‌های زندگی آشنا شدند

   کد: 12607
   ۱۳۹۶/۱۰/۲۳
   تعداد بازدید: 62
   کاشان/ کارگاه آموزشی پیوندهای آسمانی با هدف ارتقای مهارت‌های زندگی زوجین، ویژه 96 زوج جوان طلبه که در سال 96 ازدواج‌کرده‌اند در مجتمع فرهنگی رفاهی طلاییه کاشان برگزار شد.
   زوج‌های جوان طلبه شهرستان کاشان با مهارت‌های زندگی آشنا شدند

   به گزارش روابط عمومی مرکز خدمات حوزه‌های علمیه کاشان، کارگاه آموزشی پیوندهای آسمانی با هدف ارتقای مهارت‌های زندگی زوجین، ویژه 96 زوج جوان طلبه که در سال 96 ازدواج‌ کرده‌اند در مجتمع فرهنگی رفاهی طلاییه کاشان برگزار شد.
   در این همایش حجج اسلام و المسلمین جباری، مدیرکل مشاوره و تعالی خانواده و فقیهی، مدیرکل ارتباطات و امور فرهنگی مرکز خدمات حضور داشتند.
   حجت‌الاسلام‌والمسلمین یوسفی، مدیر مرکز خدمات کاشان در ابتدای این کارگاه آموزشی ضمن خیرمقدم و تشکر از حضور ارزشمند طلاب جوان، مهارت‌های زندگی را مجموعه‌ای از اصول و قواعدی دانست که زمینه تعامل و سازگاری انسان‌ها را با محیط و اطرافیان فراهم می‌سازد.
   وی آشنایی با این مهارت‌ها را در برابر مشکلات، کارساز دانست و افزود: مهم‌ترین هدف مرکز خدمات از برگزاری این کارگاه، آشنایی طلاب و روحانیون با قواعد و قوانین سبک زندگی اسلامی، مطرح کردن ارزش‌های ازدواج آسان و ارائه الگوهای صحیح برای ادامه زندگی مشترک با بهره‌گیری از تخصص و تجارب کارشناسان و روانشناسان مجرّب خانه و خانواده است.
   همچنین، حجت الاسلام و المسلمین فقیهی در این مراسم با اشاره به رویکرد مرکز خدمات در توجه به نهاد مقدس خانواده گفت: ارائه خدمات فرهنگی به خانواده‌ها، جزء اولویت‌های مرکز خدمات است که از آن جمله می‌توان به برگزاری همایش تجلیل از فرزندان ممتاز تحصیلی طلاب و روحانیون، کارگاه‌ پیوندهای آسمانی، کارگاه‌های مشاوره و دوره‌های آموزشی فنی و حرفه ای اشاره کرد.
   مدیرکل ارتباطات و امور فرهنگی مرکز خدمات با بیان اینکه یکی از حساس‌ترین، پیچیده‌ترین و مهم‌ترین نهادهای اجتماعی به ظاهر کوچک، خانه و خانواده است، افزود: اداره این نهاد اجتماعی نیاز به مدیریتی با کفایت و عالمانه دارد، چنانکه مدیریت اصولی خانواده سبب شکوفایی غنچه‌های عدالت، امنیت، صداقت و محبت در گلستان وجود زن و مرد خانه می‌شود.
   وی افزود: ما بر آن شدیم تا در این همایش با برگزاری کارگاه‌های مشاوره خانواده و روان‌شناسی، به‌صورت مشترک و اختصاصی، زوج‌های جوان را با مهارت‌های زندگی و تفاوت‌های عاطفی زن و مرد آشنا کنیم.
   در ادامه این همایش، کارگاه آموزشی مشاوره با موضوع آیین همسرداری به‌صورت مشترک بین برادران و خواهران، توسط حجت‌الاسلام‌ ربانی، از مشاورین مجرب خانواده، برگزار شد.
   وی یکی از احتیاجات روانی هر انسان را محبت دانست و افزود: این فروغ محبت است که هر خانه‌ای را روشن می‌کند و کانون خانواده بیش از هر چیزی احتیاج به محبت دارد، همچنان که پروردگار مهربان در قرآن مجید محبت و مهربانی زن و شوهر در محیط خانه را یکی از آیات قدرت و حکمت خود معرفی می‌کند.
   این مشاوره خانواده با بیان اینکه هر یک از زوجین بر دیگری حقی دارد و باید این حقوق رعایت شود گفت: رابطه سالم بین زن و شوهر، تبادل خالصانه احساسات و محبت‌ها و ارضای عواطف و نیازهای عاطفی در خانه و نظام خانواده، ازجمله آیین همسرداری است.
   برگزاری کارگاه آموزش اختصاصی ویژه خواهران توسط خانم امین زاده، مشاور خانواده و ویژه برادران توسط حجت‌الاسلام‌ ربانی و حجت الاسلام کفیل، در موضوعات مختلف مهارت‌های زندگی، بخش دیگری از همایش بود.
   همچنین، برگزاری کارگاه آموزشی سواد رسانه با حضور استاد جلوانی از دیگر برنامه‌های این همایش بود.
   در ادامه و در خلال برنامه‌های این کارگاه آموزشی یک‌روزه، برنامه‌های فرهنگی ازجمله نمایش تئاتر، و برنامه‌های ورزشی ازجمله مسابقات دارت، تیراندازی و طناب‌کشی برگزار و به برگزیدگان جوایزی اهدا شد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

    

    

   کاربر گرامی! لطفا در قسمت نظرات صرفا دیدگاه خود در مورد این خبر را درج نمایید. در صورت وجود هر گونه سوال و یا نیاز به پیگیری با شماره 02531200 تماس حاصل فرمایید.