مقام معظم رهبری: برای خدا کار کنید و لحظه ای را برای خدمت به مردم و نظام از دست ندهید        مقام معظم رهبری: اگر چنانچه ما توان خودمان را بیشتر از واقع بدانیم، یا کمتر از آنچه که واقعیت است، بدانیم، دچار خطا خواهیم شد؛
 
   
 

  • سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) مبارک

   کد: 13142
   ۱۳۹۶/۱۲/۱۶
   مجله سلامت/ بیستم جمادی‌الثانی، سالروز ولادت باسعادت اسوه شگفت طهارت، آموزگار خوب شهادت، اسوه تقوی و معنویت «حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها)» یادآور جایگاه رفیع و مرتبت والای زن و مادر در فرهنگ اسلامی است.
   سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) مبارک

   بیستم جمادی‌الثانی، سالروز ولادت باسعادت اسوه شگفت طهارت، آموزگار خوب شهادت، اسوه تقوی و معنویت «حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها)» یادآور جایگاه رفیع و مرتبت والای زن و مادر در فرهنگ اسلامی است.

   حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) شجره طیبه ای است که برکت وجودش، آبشخور دل های شیفته مؤمنانی است که در برهوت هستی در پی آب حیات می گردند. او عطیه ای الهی است که درکِ ژرفای اقیانوس فضایلش در توان ما نیست. جایگاه رفیع او خیره کننده دیدگان هر صاحب بصیرتی است که توان هر بیان و کلامی را از انسان می ستاند.

   وجود مقدس زهرای مرضیه (سلام الله علیها) در پیشگاه ذات اقدس متعال و ائمه‌ معصومین (علیهم السلام) از عظمت و منزلت بی‌بدیلی برخوردار بوده و زندگی درخشان این بانوی بزرگوار، الگویی برای همه‌ انسان‌ها به ‌ویژه زنان مسلمان است. اگر چه حیات زنان در ادوار مختلف تاریخ بشری تحولات و چالش های فراوانی را تجربه کرده است؛ اما دین مبین اسلام با نگاه ارزشی به زن بر تمامی عقاید جاهلی پیرامون شخصیت و منزلت زنان خط بطلان کشید و ارزش و جایگاه او را عزت و حرمت بخشید. با گذشت قرن ها انقلاب اسلامی به عنوان معجزه قرن و احیاگر ارزش های اسلامی بستر کمال زن را فراهم کرد و موجب شد تا بانوان ایران اسلامی با الهام از آموزه های فاطمی از یک بعد به عنوان محور تربیتی و مدیر فرهنگی خانواده مطرح شده و از بعد دیگر حضور فعال و سرزنده ای را در عرصه های گوناگون سیاسی، اجتماعی و فرهنگی داشته باشند.

   اداره آموزش و ارتقای سلامت مرکز خدمات حوزه های علمیه، تقارن مبارک ولادت دخت مکرم نبی گرامی اسلام حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها) و میلاد حضرت امام خمینی (ره) را به تمام مادران و بانوان سرافراز، تبریک و تهنیت عرض می نماید و از درگاه ایزد منان نیز صمیمانه برای مادران عزیز و بانوان گرامی، تندرستی و شادکامی و توفیق خدمت بیشتر به این عزیزان را مسألت می نماید.


   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: