مقام معظم رهبری: اگر چنانچه ما توان خودمان را بیشتر از واقع بدانیم، یا کمتر از آنچه که واقعیت است، بدانیم، دچار خطا خواهیم شد؛        مقام معظم رهبری: برای خدا کار کنید و لحظه ای را برای خدمت به مردم و نظام از دست ندهید
 
   
 

  • چگونه با استرس زندگی کنیم؟ (1)

   کد: 14507
   ۱۳۹۷/۰۶/۰۶
   مجله سلامت/ زمانی که شما دچار استرس می‌شوید، بدن شروع به ترشح هورمون‌هایی می‌کند که سرعت تپش قلب را بالا برده، تنفس شما را سریع‌تر کرده و میزان انرژی بیشتری به شما می‌دهد.
   چگونه با استرس زندگی کنیم؟ (1)

   به گزارش مجله سلامت مرکز خدمات حوزه‌های علمیه به نقل از سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه، استرس زمانی به شما دست می‌دهد، که فشار بیشتر از آنچه شما به آن عادت داشته‌اید، بر شما وارد شود. زمانی که شما دچار استرس می‌شوید، بدن شروع به ترشح هورمون‌هایی می‌کند که سرعت تپش قلب را بالا برده، تنفس شما را سریع‌تر کرده و میزان انرژی بیشتری به شما می‌دهد.
   بعضی از انواع استرس عادی و حتی مفید بوده و بدون آن شما انگیزه‌ای برای فعالیت ندارید. بعضی‌ها معتقدند این نوع استرس به انسان کمک کرده و زندگی بدون آن بی معناست. اما اگر استرس بیشتر از توان جسمی و روحی ما باشد و زندگی ما را تحت تأثیر قرار دهد"استرس بد یا کاهنده "نامیده می‌شود.
   اگر استرس زیاد برای شما اتفاق بیفتد یا مدت آن طولانی باشد، این نوع استرس می‌تواند از انواع استرس بد باشد. این نوع استرس معمولاً با سردرد، ناراحتی معده و مشکل در خوابیدن، همراه است. همچنین این نوع استرس می‌تواند سیستم ایمنی بدن شما را ضعیف کرده و مبارزه با بیماری‌ها را برای شما سخت نماید. به علاوه اگر شما هم اکنون به بیماری و یا مشکلی مبتلا هستید ، ممکن است استرس آن را بدتر نماید. استرس می‌تواند شما را حساس، ناراحت و یا حتی افسردهکند.
   انواع واکنش در برابر استرس "بجنگ" یا "دررو "
   بخشی از واکنش ما در برابر استرس جسمی بوده و بر وضعیت جسمانی ما تأثیر می‌گذارد. زمانی که ما با یک تهدید یا خطر مواجه می‌شویم، بدنمان موادی را آزاد می‌کند که به ما قدرت محافظت (حالا یا فرار با بیشترین سرعت و یا مبارزه با بیشترین توان) از خودمان را می‌دهد. به عنوان مثال هنگامی‌که شما در خانه هستید و زلزله رخ می‌دهد، با بیشتر شدن سطح این مواد شیمیایی، بدن شما سریع‌تر از همیشه عمل کرده و شما می‌توانید با سریع‌تر بیرون رفتن و یا بیرون بردن خانواده‌تان، جان خود و خانواده‌تان را نجات دهید.

   ادامه دارد

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: