مقام معظم رهبری: برای خدا کار کنید و لحظه ای را برای خدمت به مردم و نظام از دست ندهید        مقام معظم رهبری: اگر چنانچه ما توان خودمان را بیشتر از واقع بدانیم، یا کمتر از آنچه که واقعیت است، بدانیم، دچار خطا خواهیم شد؛
 
   
 

  • زمان های مناسب برای حجامت

   کد: 17864
   ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
   زمان های مناسب برای حجامت

   همان گونه که انجام حجامت در برخی فصول و شرایط اقلیمی در موارد خاص نهی شده است، در برخی اوقات دیگر در صورتی که شرایط ممانعت کننده در فرد وجود نداشته باشد، به انجام آن توصیه شده است.

   یکی از این اوقات فصل بهار است. بدن انسان تابع شرایط حاکم بر کل نظام هستی است. در فصل زمستان در اثر شرایط حاکم بر طبیعت، انباشت مواد زائد در بدن ایجاد می شود و در فصل بهار همان گونه که حرکت و جنبش و رویش در کل عالم کبیر مشاهده می شود، در عالم صغیر (بدن انسان) نیز غلیان و حرکت مواد، دیده می شود که در صورت نیاز باید از بدن خارج شوند؛ فلذا در صورتی که فرد منعی برای انجام حجامت نداشته باشد، می تواند جهت پیشگیری از بیماری هایی که از دیدگاه طب سنتی در بهار ایجاد و یا تشدید می شوند، در این فصل حجامت نماید.

   امام رضا (علیه السلام) فرموده ­اند: فصل بهار روح زمان‌هاست و در این فصل خون به هیجان در می‌آید و از حجامت در این زمان از سال باید استفاده شود.

    فایل پیوست
    
   hejamat.pdf242.93  کیلوبایت
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: