مقام معظم رهبری: اگر چنانچه ما توان خودمان را بیشتر از واقع بدانیم، یا کمتر از آنچه که واقعیت است، بدانیم، دچار خطا خواهیم شد؛        مقام معظم رهبری: برای خدا کار کنید و لحظه ای را برای خدمت به مردم و نظام از دست ندهید
 
   
 

  • برگزاری نشست های علمی مدیریت اقتصاد خانواده

   کد: 18252
   ۱۳۹۸/۰۵/۰۵
   برگزاری نشست های علمی مدیریت اقتصاد خانواده

   با توجه به اینکه منابع درآمدی طلاب محترم بسیار محدود و ناچیز است، مدیریت و نحوه استفاده بهینه از این منابع بسیار مهم است. همچنین یکی از مسائل کلیدی در زندگی، شناخت مبانی اقتصاد خانواده و پرهیز از افراط و تفریط در امور مالی و اقتصادی است. لذا دوره های آموزش اقتصاد خانواده می‌تواند در این مهم نقش بسزایی ایفا نماید.
   تأکید می‌گردد که این برنامه تنها فعالیت مرکز خدمات حوزه‌های علمیه در زمینه مدیریت هزینه است

   برگزاری نشست‌های تخصصی برای تثبیت روحیه کارآفرینانه با حضور طلبه و خانواده او و تثبیت نگرش علمی و اسلامی به اقتصاد و مباحث مالی در خانواده‌های محترم طلاب و روحانیون، بدین‌صورت که سمینار یا نشستی با دعوت از اساتید برجسته روانشناسی موفقیت و کارآفرینی با محوریت موارد ذیل برگزار می‌گردد:
   - نگرش صحیح اسلام به ثروت و فقر چیست؟
   - نقش خانواده به ویژه همسران در مدیریت هزینه‌های زندگی به شکل مستقیم و غیر مستقیم کدام است؟

   - با توجه به ترفندهای چیدمان کالا در قفسه‌های فروشگاهی، اصل تخفیف و برچسب تخفیف، کالاهای فله‌ای، چرخ‌دستی‌های بزرگ و .. چگونه باید مدیریت خرید داشته باشیم ؟
   - پس‌انداز در زندگی به چه معناست؟ آیا صرفاً به معنای "اندوخته مالی "است؟
   - تب خرید چیست؟ راه تشخیص این تب در افراد؟ راه‌های درمان و کنترل آن- حد مرز تفریح و خرید- پاساژ گردی‌ها و بازار گردی‌ها
   - هوش مالی چیست و ...
   جهت بهره‌مندی از نشست‌های مدیریت اقتصاد خانواده و اطلاع از زمان‌های برگزاری آنها، با واحد معیشت و توانمندسازی مرکز استانی خود تماس حاصل فرمایید.


   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: