مقام معظم رهبری: برای خدا کار کنید و لحظه ای را برای خدمت به مردم و نظام از دست ندهید        مقام معظم رهبری: اگر چنانچه ما توان خودمان را بیشتر از واقع بدانیم، یا کمتر از آنچه که واقعیت است، بدانیم، دچار خطا خواهیم شد؛
 
   
 

  • مدیر کل جامعه نخبگانی مرکز خدمات حوزه علمیه:

   ضرورت شناسایی نخبگان حوزوی/ نخبه حوزوی نسبت به نخبه دانشگاهی مظلوم‌تر است

   کد: 19738
   ۱۳۹۸/۱۰/۰۳
   مدیرکل جامعه نخبگانی مرکز خدمات گفت: وقتی از نخبه دانشگاهی صحبت می‌شود، فضای خانواده، اطرافیان و جامعه درک می‌کنند که منظور از نخبه چیست و برای آن ارزش قائل می‌شوند اما نخبه حوزوی شناخته‌شده نیست و حتی در خانواده خود نیز مظلوم است.
   ضرورت شناسایی نخبگان حوزوی/ نخبه حوزوی نسبت به نخبه دانشگاهی مظلوم‌تر است

   به گزارش روابط عمومی مجتمع‌های ولایت، حجت الاسلام فولادی، مدیرکل جامعه نخبگانی مرکز خدمات حوزه علمیه در نشست صمیمانه رئیس مرکز خدمات با جامعه نخبگانی حوزه در مجتمع ولایت، گزارشی از عملکرد اداره کل حمایت از جامعه نخبگانی این مرکز ارائه کرد.

   وی با اشاره به اینکه یکی از عرصه‌های حیاتی برای انقلاب اسلامی، شناسایی عرصه‌های مختلف جامعه نخبگانی است که متأسفانه شناسایی نشده، گفت: طلاب در عرصه‌های مختلف مانند عرصه تبلیغ با تمام زیرشاخه‌های بین‌المللی، رسانه، ادبیات و پژوهش و در عرصه مبانی علوم اسلامی فعالیت می‌کنند. گاهی در علوم عقلی، گاهی در علوم روشی و گاهی در علوم استنباطی ویژه هستند. به‌طور نمونه فقه‌های مضاف که هرکدام یک عرصه کاملاً تخصصی است که نخبه آن با نخبه سایر زمینه‌ها متفاوت است و نیازمند شناسایی تمامی عرصه‌ها هستیم که متأسفانه در صورت شناسایی نیز، به مرکز خدمت معرفی نشده‌اند.
   مدیرکل جامعه نخبگانی مرکز خدمات افزود: وقتی از نخبه دانشگاهی صحبت می‌شود، فضای خانواده، اطرافیان و جامعه درک می‌کنند که منظور از نخبه چیست و برای آن ارزش قائل می‌شوند اما نخبه حوزوی شناخته‌شده نیست و حتی در خانواده خود نیز مظلوم است. زمانی که به طلبه 25 ساله‌ای که کفایه تدریس می‌کند، عنوان استعداد ویژه می‌دهیم، با تعجب می‌پرسند مگر چه کار مهمی انجام داده است.
   وی گفت: با طرح مبارک دیدار و تکریم از جامعه نخبگانی در صدد هویت بخشی طلاب نخبه در میان خانواده‌ها هستیم.
   وی اعطای تسهیلات، برگزاری اردوهای فرهنگی زیارتی و ... را از دیگر خدمات این دفتر برشمرد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

    

    

   کاربر گرامی! لطفا در قسمت نظرات صرفا دیدگاه خود در مورد این خبر را درج نمایید. در صورت وجود هر گونه سوال و یا نیاز به پیگیری با شماره 02531200 تماس حاصل فرمایید.