مقام معظم رهبری: برای خدا کار کنید و لحظه ای را برای خدمت به مردم و نظام از دست ندهید        مقام معظم رهبری: اگر چنانچه ما توان خودمان را بیشتر از واقع بدانیم، یا کمتر از آنچه که واقعیت است، بدانیم، دچار خطا خواهیم شد؛
 
   
 

  • در مجتمع ولایت مشهد

   سومین اجلاسیه سراسری شبکه تربیتی صالحین بسیج برگزار شد

   کد: 20148
   ۱۳۹۸/۱۱/۰۲
   سومین اجلاسیه سراسری شبکه تربیتی صالحین با حضور اساتید و صاحب نظران عرصه تربیتی این شبکه، 28 لغایت 30 دی ماه در مجتمع ولایت مشهد برگزار شد.
   سومین اجلاسیه سراسری شبکه تربیتی صالحین بسیج برگزار شد

   به گزارش روابط عمومی مجتمع‌های ولایت، سومین اجلاسیه سراسری شبکه تربیتی صالحین با حضور اساتید و صاحب نظران عرصه تربیتی این شبکه، 28 لغایت 30 دی ماه در مجتمع ولایت مشهد برگزار شد.
   در افتتاحیه این اجلاسیه که در حسینیه مجتمع ولایت مشهد برگزار شد، سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: امام راحل به عنوان بنیان‌گذار انقلاب اسلامی همواره بر تربیت نسل جوان انقلابی تأکید داشتند و این مسئله را در اثنای عملیات‌های مختلفی که در طول دوران دفاع مقدس رخ داد نیز گوشزد فرمودند.
   رئیس سازمان بسیج مستضعفین عنوان کرد: مقام معظم رهبری نیز بار‌ها بر دغدغه امام راحل بر تربیت جوانان استفاده کرده و بر آن تأکید داشته و دارند.
   سردار سلیمانی افزود: بر اساس فرموده رهبر معظم انقلاب، تربیت ۸ تا ۱۰ میلیون جوان انقلابی مؤمن و متعهد، مسیر حرکت انقلاب را هموار می‌کند و هیچ کاستی در این مسیر نخواهیم داشت و به ما کمک می‌کند تا یک نظام قوی در حوزه برنامه‌ریزی در اختیار داشته باشیم.
   وی خاطر نشان کرد: گاهی اوقات شاهد هستیم که در رفتار‌های سازمانی نوساناتی ایجاد می‌شود که انعکاس آن‌ها زمینه‌ساز نا امیدی و شبهه می‌شود، اما اگر زمینه تربیت انقلابی جوانان فراهم شود قطعاً فتوحات بزرگی نصیب خواهد شد و غصه‌ای نداریم.
   رئیس سازمان بسیج مستضعفین تصریح کرد: امروز و همگام با گام دوم انقلاب اسلامی، بسیج نیز با اقتضائات و شرایط جدیدی روبه‌رو‌ست و در نخستین گام به شدت نیازمند این هستیم که ساماندهی مناسبی در حوزه جوانان و نوجوانان صورت بگیرد تا در قبال نیاز‌های جامعه اسلامی و فرمایشات رهبر معظم انقلاب، پاسخ مناسبی داشته باشیم.
   سردار سلیمانی افزود: باید چتر فعالیت‌های تربیتی در تمامی فعالیت‌های بسیج گسترده شود و مبنا و زیربنای تمامی فعالیت‌ها، حرکت‌های تربیتی قرار گیرد.
   وی ادامه داد: بسیج و مبنای آن یک شبکه مردمی وسیع و گسترده در کشور و جهان است و البته که هنوز به نقطه کمال نهایی خود نرسیده و راهی طولانی را در پیش داریم و قطعاً در این حوزه نیازمند این هستیم که رویکرد‌های جدیدی اتخاذ شود.
   رئیس سازمان بسیج مستضعفین با تأکید بر فعال‌سازی پایگاه‌های بسیج به عنوان یک اولویت در مسیر فعالیت‌های تربیتی اظهار داشت: کیفی کردن حلقه‌های صالحین در دستور کار است؛ بر این اساس تشکیل ۲۰۰ هزار حلقه صالحین در بسیج پیش‌بینی شده تا زمینه احیای مجدد با اولویت دادن به پایگاه‌ها و واحد‌های دانش‌آموزی، مهیا شود.
   سردار سلیمانی با بیان اینکه محور بودن مساجد برای بسیج یک اولویت جدی و مورد تأکید است، گفت: پایگاه‌های مقاومت نقطه اولیه برای تربیت جوان مؤمن انقلابی است.
   وی از تشکیل شورای عالی صالحین با مسئولیت فرماندهی کل سپاه خبر داد و گفت: باید از رویش‌هایی که در مساجد و دانش آموزان و حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها وجود دارد به نحو صحیحی بهره گرفته شود.
   از دیگر برنامه‌های این اجلاسیه سه روزه می‌توان به برگزاری کارگروه‌های تخصصی، نمایشگاه دستاوردهای شبکه تربیتی صالحین و برگزاری کارگاه تغذیه سالم و طب اسلامی با حضور آیت الله ضیائی ذکر کرد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

    

    

   کاربر گرامی! لطفا در قسمت نظرات صرفا دیدگاه خود در مورد این خبر را درج نمایید. در صورت وجود هر گونه سوال و یا نیاز به پیگیری با شماره 02531200 تماس حاصل فرمایید.