مقام معظم رهبری: اگر چنانچه ما توان خودمان را بیشتر از واقع بدانیم، یا کمتر از آنچه که واقعیت است، بدانیم، دچار خطا خواهیم شد؛        مقام معظم رهبری: برای خدا کار کنید و لحظه ای را برای خدمت به مردم و نظام از دست ندهید
 
   
 

  • مسئول نمایندگی مرکز خدمات حوزه‌های علمیه جنوب خراسان رضوی مطرح کرد؛

   گزارشی از فعالیت‌های نمایندگی مرکز خدمات جنوب خراسان رضوی در سال 98

   کد: 20959
   ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
   تربت حیدریه/ مسئول نمایندگی مرکز خدمات جنوب خراسان رضوی گفت: برپایی جلسات هم‌اندیشی با ائمه جمعه به‌عنوان فرماندهان قرارگاه‌های فرهنگی، دیدار و جلسات صمیمی با مدیران نهادهای حوزوی و تبلیغی و سرکشی از حوزه‌های علمیه از جمله فعالیت‌های این نمایندگی در سال گذشته بوده است.
   گزارشی از فعالیت‌های نمایندگی مرکز خدمات جنوب خراسان رضوی در سال 98

   حجت الاسلام ناصح پور در گفتگو با روابط عمومی مرکز خدمات حوزه‌های علمیه جنوب خراسان رضوی ضمن عرض تبریک بهار 99 و اعیاد شعبانیه با اشاره به دغدغه مقام معظم رهبری بر قدرت اقتصادی و نام‌گذاری سال به سال "جهش تولید" گفت: باید به نقش الگویی طلاب و روحانیون در تحقق اهداف شعار سال و فرهنگ سازی آن توجه ویژه کرد و از این بستر کمال بهره‌برداری را نمود.
   وی ضمن بیان گزارشی درباره فعالیت‌های انجام گرفته در این نمایندگی در سال 1398 بیان داشت: هم‌افزایی بین نهادهای اشتغال‌زا و حوزوی مستقر در جنوب خراسان رضوی از رئوس برنامه‌های این نمایندگی بوده و ارتباط خوبی بین این نهادها برقرار شده است.
   مسئول نمایندگی مرکز خدمات جنوب خراسان رضوی همچنین برپایی جلسات هم‌اندیشی با ائمه جمعه به‌عنوان فرماندهان قرارگاه‌های فرهنگی، دیدار و جلسات صمیمی با مدیران نهادهای حوزوی و تبلیغی، سرکشی از حوزه‌های علمیه، دیدار با استادان و طلاب مدارس و پاسخگویی و پیگیری مشکلات ایشان، شرکت در جلسات شورای اداری و ارتباط با مدیران ادارات و حضور فعال در جلسات شورای روحانیون و جلسات ادارات حوزوی را از جمله برنامه‌های این نمایندگی در سال 1398 دانست و آن‌ها را پرثمر توصیف کرد.
   وی در ادامه با اشاره به اهمیت توانمند سازی طلاب از برگزاری 5 همایش مدیریت اقتصاد خانوار خبر داد و افزود: در این راستا 59 نفر فعال عرصه اقتصاد مقاومتی شناسایی و از فعالیت‌های خوداشتغالی و کارآفرینی 26 نفر از روحانیون منطقه بازدید به عمل آمده است و 21 جلسه با فعالین این عرصه برگزار شده است.
   حجت الاسلام ناصح پور افزود: استفاده از ظرفیت‌های منطقه‌ای یکی از رویکردهای مهم مرکز خدمات بوده است و بر اساس این رویکرد نمایندگی مرکز خدمات جنوب خراسان رضوی تاکنون 27 تفاهم‌نامه با مراکز فرهنگی زیارتی و برخی فروشگاه‌ها جهت استفاده طلاب و روحانیون امضا کرده است.
   وی تصریح کرد: در سال گذشته کارگاه آموزشی پیوندهای آسمانی با حضور 60 زوج جوان طلبه برگزار شد.
   مسئول نمایندگی مرکز خدمات جنوب خراسان رضوی همچنین از سنجش سلامت 45 نفر از طلاب جدیدالورود در سال98 در این شهرستان خبر داد.
   وی گفت: دیدار با مبلغان و خانواده روحانیون معمر و مرحوم از برنامه‌های مورد تأکید مرکز خدمات است و در سال گذشته با 30 نفر از معمرین و خانواده روحانیون مرحوم این منطقه دیدارهایی صورت گرفته است.

   یکی دیگر از مطالب مطرح شده از سوی مدیر مرکز خدمات حوزه‌های علمیه جنوب خراسان رضوی، خبر پیشرفت فیزیکی 98 درصدی پروژه مسکن تربت حیدریه بود که در بهار سال جاری تحویل متقاضیان خواهد شد.
   حجت الاسلام ناصح پور خاطر نشان کرد: در سال گذشته با مشارکت حوزویان این منطقه و همچنین خیرین، موفق به توزیع بیش از 200 بسته سبد غذایی و نیز کمک نقدی و غیرنقدی به ارزش 24 میلیون تومان برای سیل‌زدگان شمال و جنوب کشور شدیم که خداوند متعال را براین توفیق شاکر برای خیرین آرزوی برکت و موفقیت داریم.
   وی در پایان به نقش مؤثر روحانیون در مبارزه با همه‌گیری ویروس کرونا اشاره کرد و بیان داشت: گروه‌های جهادی طلاب و روحانیون و همچنین گروه‌های جهادی با مدیریت روحانیون در شهرستان در حال فعالیت مستمر در این راستا بوده و به تولید و توزیع ماسک و ضدعفونی و گندزدایی سطح شهرستان مشغول هستند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

    

    

   کاربر گرامی! لطفا در قسمت نظرات صرفا دیدگاه خود در مورد این خبر را درج نمایید. در صورت وجود هر گونه سوال و یا نیاز به پیگیری با شماره 02531200 تماس حاصل فرمایید.