مقام معظم رهبری: برای خدا کار کنید و لحظه ای را برای خدمت به مردم و نظام از دست ندهید        مقام معظم رهبری: اگر چنانچه ما توان خودمان را بیشتر از واقع بدانیم، یا کمتر از آنچه که واقعیت است، بدانیم، دچار خطا خواهیم شد؛
 
   
 

  • مدیرکل مرکز خدمات حوزه‌های علمیه استان چهارمحال و بختیاری مطرح کرد؛

   تولید روزانه 600 ماسک توسط خانواده طلاب شهرکرد/ گزارشی از برنامه‌های مرکز خدمات چهارمحال و بختیاری در مقابله با کرونا

   کد: 20973
   ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
   شهرکرد/ کارگاه تولید ماسک در مدرسه علمیه ولایت شهرکرد راه‌اندازی شد و با فراخوانی که میان خانواده طلاب صورت گرفت عملاً تولید ماسک در این کارگاه آغاز شد.
   تولید روزانه 600 ماسک توسط خانواده طلاب شهرکرد/ گزارشی از برنامه‌های مرکز خدمات چهارمحال و بختیاری در مقابله با کرونا

   حجت الاسلام و المسلمین مختاری در گفتگو با روابط عمومی مرکز خدمات حوزه‌های علمیه گفت: از ابتدای شیوع کرونا در کشور، قرارگاه فرهنگی ستاد مبارزه با کرونا با حضور نهادهای حوزه نمایندگی ولی فقیه و ادارات مربوطه در استان تشکیل شد.
   وی بیان کرد: تاکنون پنج جلسه تشکیل شده است و هر کدام از این جلسات با حضور یکی از مسئولان استان از جمله نماینده ولی فقیه در استان، استاندار، رئیس دانشگاه علوم پزشکی، رئیس مرکز بهداشت و معاون سیاسی امنیتی استانداری همراه بوده است.
   مدیر کل مرکز خدمات استان افزود: کمک رسانی به گروه‌های مختلف استانی برای مقابله با کرونا، تولید ماسک، گندزایی معابر عمومی و رعایت امور شرعی در بحث کفن و دفن اموات از جمله اهداف تشکیل این قرارگاه بوده است.
   وی تصریح کرد: در این جلسات مسئولان حوزه نمایندگی ولی فقیه، بسیج طلاب، سازمان تبلیغات اسلامی، دفتر نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌ها، حوزه علمیه خواهران و برادران، دفتر حوزه نماینده ولی‌فقیه در جهاد، جبهه فرهنگی و مرکز خدمات حضور دارند.
   حجت الاسلام و المسلمین مختاری گفت: از طریق ارسال پیامک و همچنین سایت مرکز خدمات تلاش شده است طلاب و روحانیون و خانواده‌های آنان با اصول اولیه مقابله با کرونا آشنا شوند تا هم خودشان این موارد را رعایت کنند و هم اینکه دیگران را به رعایت این موارد و ماندن در خانه تشویق کنند.
   وی عنوان کرد: در این قرارگاه درباره فعالیت گروه‌های جهادی طلاب برنامه‌ریزی‌هایی صورت گرفته است و همچنین برای حضور طلاب در مراکز درمانی بهداشتی اعلام آمادگی شده است.
   مدیرکل مرکز خدمات استان گفت: بعد از برگزاری جلسه اول قرارگاه، کارگاه تولید ماسک در مدرسه علمیه ولایت شهرکرد راه‌اندازی شد و با فراخوانی که میان خانواده طلاب صورت گرفت عملاً تولید ماسک در این کارگاه آغاز شد.
   وی افزود: همچنین آموزش‌هایی به برخی طلاب داده شد که به صورت شخصی در منزل اقدام به تولید ماسک کنند.
   حجت الاسلام و المسلمین مختاری با بیان اینکه روزانه 600 ماسک توسط این قرارگاه تولید می‌شود، گفت: مواد اولیه این ماسک‌ها از طریق خیرین تهیه می‌شود و بعد از تولید، استریلیزه شده و در اختیار مسئولان بهداشتی قرار می‌گیرد.
   وی بیان کرد: در حال برنامه‌ریزی هستیم یک دوره مسابقه کتاب‌خوانی برای طلاب و خانواده‌های آنان به صورت استانی ویژه این ایام از کتاب اندیشه‌های مقام معظم رهبری برگزار کنیم و همچنین چند مسابقه کتاب‌خوانی نیز از طریق ستاد مرکز خدمات برنامه‌ریزی شده است که اطلاع رسانی خواهد شد.
   مدیر کل مرکز خدمات استان گفت: در ساختمان اداری مرکز خدمات استان نیز تلاش کرده‌ایم اصول بهداشتی کاملاً رعایت شود و روزانه دو مرتبه با مواد شوینده، ضد عفونی می‌شود.
   وی افزود: تلاش شده است تا حدی که امکان دارد امور اداری در این مرکز به‌صورت کاملاً غیر حضوری انجام شود و حضور طلاب در مرکز به حداقل میزان برسد تا از تجمع در مرکز جلوگیری شود.
   حجت الاسلام و المسلمین مختاری گفت: تماس تلفنی با معمرین و همچنین مدیران حوزه‌های علمیه استان یکی دیگر از برنامه‌های مرکز خدمات در این ایام است که به صورت مرتب انجام می‌شود.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

    

    

   کاربر گرامی! لطفا در قسمت نظرات صرفا دیدگاه خود در مورد این خبر را درج نمایید. در صورت وجود هر گونه سوال و یا نیاز به پیگیری با شماره 02531200 تماس حاصل فرمایید.