مقام معظم رهبری: برای خدا کار کنید و لحظه ای را برای خدمت به مردم و نظام از دست ندهید        مقام معظم رهبری: اگر چنانچه ما توان خودمان را بیشتر از واقع بدانیم، یا کمتر از آنچه که واقعیت است، بدانیم، دچار خطا خواهیم شد؛
 
   
 

  • مدیر کل مرکز خدمات حوزه‌های علمیه استان قزوین:

   تولید ماسک با بالاترین استاندارد در قرارگاه حضرت خدیجه(س) قزوین/ گزارشی از فعالیت‌های مرکز خدمات قزوین برای مقابله با کرونا

   کد: 20978
   ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
   قزوین/ پس از گسترش ویروس کرونا در کشور، گروه‌های جهادی از میان طلاب و روحانیون استان تشکیل شد که در دو بخش امور طلاب و خانواده‌هایشان و ضد عفونی معابر فعالیت خود را آغاز کردند.
   تولید ماسک با بالاترین استاندارد در قرارگاه حضرت خدیجه(س) قزوین/ گزارشی از فعالیت‌های مرکز خدمات قزوین برای مقابله با کرونا

   حجت الاسلام و المسلمین صفی خانی در گفتگو با روابط عمومی مرکز خدمات حوزه‌های علمیه با اشاره به فعالیت‌های مرکز خدمات استان قزوین در مواجهه با کرونا گفت: مرکز خدمات استان با توجه به رسالتی که در بحث سلامت طلاب و خانواده‌هایشان دارد از همان روز اول شیوع کرونا فعالیت‌های خود را آغاز کرد و در گام اول وضعیت خانواده‌های جامعه هدف که ممکن بود دچار این ویروس شده باشند استعلام شد.
   وی ادامه داد: با توجه به اهمیت بحث پیشگیری از ابتلای به ویروس کرونا، رایزنی‌هایی را با شرکت‌های تولید مواد ضد عفونی انجام دادیم و مقداری مواد ضد عفونی تهیه کردیم که در میان خانواده معمرین و مرحومین توزیع شد.
   مدیر کل مرکز خدمات استان بیان کرد: پس از گسترش ویروس کرونا در کشور، گروه‌های جهادی از میان طلاب و روحانیون استان تشکیل شد که در دو بخش امور طلاب و خانواده‌هایشان و ضد عفونی معابر فعالیت خود را آغاز کردند.
   وی تصریح کرد: در جلساتی که برگزار شد تجربیات خود را در بخش‌های مختلف در اختیار گروه‌های جهادی قرار دادیم و همچنین این گروه‌های جهادی را در شهرهای مختلف مانند اقبالیه، تاکستان، آبیک و شهرهای دیگر ساماندهی کردیم و تقسیم وظایفی انجام شد.
   حجت الاسلام و المسلمین صفی خانی گفت: با ارتباطی که با شرکت‌های تولید مواد ضد عفونی کننده گرفتیم مقداری مواد ضد عفونی تهیه شد و گروه‌های جهادی این اقلام را در میان عموم مردم در شهرهای مختلف توزیع کردند.
   وی افزود: با توجه به نیازی که در کشور به ماسک احساس می‌شد، رویکرد کارگاه خیاطی قرارگاه جهادی حضرت خدیجه (س) مرکز خدمات از دوخت لباس به تولید ماسک تغییر کرد.
   مدیرکل مرکز خدمات استان گفت: برای تولید ماسک نیاز به اقلامی داشتیم که خیرین استان پای کار آمدند و کمک‌های خوبی کردند و برخی از خیرین حتی تا روزهای دوم و سوم عید همراه ما بودند و لوازمی که نیاز داشتیم تهیه می‌کردند.
   وی بیان کرد: با توجه به ظرفیتی که کارگاه خیاطی قرارگاه داشت با حمایت خیرین 10 چرخ‌خیاطی به کارگاه اضافه شد و این کارگاه با 20 چرخ‌خیاطی به فعالیت خود ادامه داد.
   حجت الاسلام و المسلمین صفی خانی گفت: در کارگاه تولید ماسک قرارگاه حضرت خدیجه(س) تمامی استانداردهای لازم برای تولید ماسک فراهم شده است و با توجه بازرسی‌هایی که از سوی دانشگاه علوم پزشکی انجام شده تمامی مجوزهای لازم را کسب کرده است به طوری که معاونت دانشگاه قزوین به عنوان یک کارگاه محوری آن را محسوب می‌کند.
   وی عنوان کرد: علاوه بر تولید ماسک در این کارگاه، آموزش‌های لازم به برخی از خانواده‌های طلاب داده شده است و آنها در منازلشان مشغول تولید ماسک هستند.
   مدیر کل مرکز خدمات استان گفت: در کارگاه تولید ماسک قرارگاه، روزانه 3 هزار ماسک تولید می‌شود و تاکنون حدود 20 هزار ماسک در این کارگاه تولید شده است و پیش بینی می‌کنیم حدود 220 هزار ماسک تولید شود.
   وی افزود: این ماسک‌ها پس از تولید استریلیزه می‌شوند و سپس به بهره‌برداری می‌رسند.
   حجت الاسلام و المسلمین صفی خانی گفت: تقریباً از چهارم اسفند سال گذشته به دانشگاه علوم پزشکی استان اعلام کردیم که مرکز خدمات در هر بخشی که نیاز باشد آماده همکاری است و همین باعث گسترش فعالیت‌های این مرکز در مقابله با ویروس کرونا شد.
   وی بیان کرد: پیش از اینکه ویروس کرونا در کشور همه‌گیر شود کارگاه‌های آموزشی پیشگیری از کرونا تقریباً در تمامی مدارس علمیه استان برگزار شد.
   مدیر کل مرکز خدمات استان گفت: کارگروه رسانه مرکز خدمات در این مدت فعالیت چشمگیری داشت و تاکنون موفق شده است با همکاری مرکز مدیریت و جبهه فرهنگی دو سرود با موضوع تشکر از مدافعان سلامت تهیه کند که در شبکه استانی و شبکه ملی شما پخش شده است.
   وی تصریح کرد: به تأسی از طلاب جهادی قم، طلاب قزوین نیز کارگروهی برای حضور در بیمارستان‌ها و همراهی پرسنل مراکز درمانی تشکیل دادند. این افراد در مشاوره به بیماران بستری در بیمارستان، کارهای خدماتی و همراهی با پرسنل فعالیت می‌کنند.
   حجت الاسلام و المسلمین صفی خانی گفت: پس از استان‌های قم و خراسان رضوی سومین استانی بودیم که تدفین متوفیان کرونا توسط طلاب جهادی انجام شد؛ طلاب جهادی استان در آرامستان ها حضور پیدا کردند و در تغسیل و تدفین متوفیان کرونایی با خدمه همراهی می‌کنند.
   وی افزود: حضور در شهرستان‌های مختلف استان برای گندزدایی و سم‌زدایی از معابر و آگاه‌سازی عموم مردم برای پیشگیری از کرونا از دیگر فعالیت‌های طلاب جهادی استان بوده است.
   مدیرکل مرکز خدمات استان گفت: در ستاد مقابله با بیماری کرونای استان، مرکز خدمات پیشنهادهایی را برای ساماندهی گروه‌های جهاد ارائه کرد که مورد موافقت قرار گرفت و گروه‌های مختلف در استان از این طریق ساماندهی شدند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

    

    

   کاربر گرامی! لطفا در قسمت نظرات صرفا دیدگاه خود در مورد این خبر را درج نمایید. در صورت وجود هر گونه سوال و یا نیاز به پیگیری با شماره 02531200 تماس حاصل فرمایید.