مقام معظم رهبری: برای خدا کار کنید و لحظه ای را برای خدمت به مردم و نظام از دست ندهید        مقام معظم رهبری: اگر چنانچه ما توان خودمان را بیشتر از واقع بدانیم، یا کمتر از آنچه که واقعیت است، بدانیم، دچار خطا خواهیم شد؛
 
   
 

  • گزارشی از اقدامات کارگروه جهادی مقابله با کرونای مرکز خدمات حوزه علمیه خراسان رضوی

   کد: 20997
   ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
   مشهد/ مدیر کل مرکز خدمات حوزه علمیه خراسان رضوی در گزارشی اقدامات کارگروه جهادی مقابله با کرونای مرکز خدمات استان را تشریح کرد.
   گزارشی از اقدامات کارگروه جهادی مقابله با کرونای مرکز خدمات حوزه علمیه خراسان رضوی

   حجت‌الاسلام‌والمسلمین حائری در گفت‌وگو با روابط عمومی مرکز خدمات حوزه علمیه خراسان رضوی، با اشاره به فعالیت‌های مرکز خدمات خراسان رضوی در مواجهه با کرونا گفت: در روزهای ابتدائی شیوع این ویروس، جلسه هم‌اندیشی و برنامه‌ریزی قرارگاه جهادی مبارزه با ویروس کرونا با حضور مسئولین مرکز خدمات و نهادهای حوزوی و مرتبط استان برگزار شد و تقسیم وظایف بر اساس ظرفیت‌های سازمانی انجام شد.
   وی با اشاره به بسیج همگانی برای مبارزه با ویروس کرونا افزود: الحمدلله حوزه‌های علمیه از پیشگامان بسیج همگانی برای پیشگیری و مبارزه با ویروس کرونا بوده و مرکز خدمات به عنوان بازوی حمایتی طلاب در تشکیل و حمایت از گروه‌های جهادی اقدامات مؤثری انجام داده است.
   مدیرکل مرکز خدمات استان بیان کرد: قبل از فراگیری ویروس کرونا، کارگاه‌های پیشگیری از این ویروس با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی مشهد در مدارس علمیه استان برگزار شد و 500 نفر از طلاب در این کارگاه‌ها شرکت کردند.
   وی خاطر نشان کرد: قرارگاه جهادی حضرت خدیجه (س) مرکز خدمات استان نیز با مشارکت خانواده طلاب و تغییر کاربری کارگاه‌های خیاطی، روزانه بیش از 4 هزار عدد ماسک بهداشتی تولید می‌کند علاوه بر آن روزانه 25 هزار عدد لباس و ماسک پرستار و کادر درمان توسط قرارگاه جهادی طلاب استان تولید و توزیع می‌شود.
   حجت‌الاسلام‌والمسلمین حائری با بیان اینکه 500 نفر از طلاب جهادی استان در قرارگاه جهادی مبارزه با کرونا فعالیت می‌کنند ابراز داشت: این طلاب جهادگر به صورت شبانه‌روزی از ابتدای شیوع ویروس در استان در کارگروه‌های مختلف گندزدایی شبانه محیط، ارائه خدمات عمومی در بیمارستان‌ها، تغسیل و تدفین اموات، بسته‌بندی و توزیع بسته‌های ارزاق و بهداشتی و تولید ماسک فعالیت دارند.
   وی خاطرنشان کرد: تاکنون 2 هزار 700 بسته غذایی و بهداشتی خانوار توسط این قرارگاه در مناطق محروم توزیع شده است که از محل خیرین جذب شده است.
   وی گفت: برگزاری دوره‌های آموزش پایه بهداشت و پیشگیری برای مشاغلی همانند نانوایی‌ها و سوپرمارکت‌ها که با امنیت سلامت غذایی مردم در ارتباط است از دیگر اقدامات این کارگروه جهادی است.
   مدیر کل مرکز خدمات استان پیگیری وضعیت اساتید و معمرین حوزه علمیه را از اولویت‌های مرکز خدمات استان دانست و اظهار داشت: وضعیت سلامت اساتید و طلاب معمر کهن‌سال باید به‌صورت مستمر رصد شود و به همین خاطر همکاران مرکز خدمات با تماس با اساتید سطوح عالی حوزه علمیه پیگیر وضعیت سلامت ایشان هستند، علاوه بر آن تاکنون 300 بسته بهداشتی بین خانواده‌های طلاب معمر و مرحوم که در مقابل بیماری آسیب‌پذیرتر هستند توزیع‌شده است.
   وی با تأکید بر ایجاد بسترهای خرید مجازی به عنوان راهکار جلوگیری از شیوع ویروس کرونا گفت: مرکز خدمات استان در حال انعقاد قرارداد با دو فروشگاه اینترنتی برای خرید غیرحضوری اقلام مصرفی طلاب است و ان‌شاء الله به‌زودی اطلاعیه آن منتشر می‌شود.
   حجت‌الاسلام‌والمسلمین حائری در پایان با اشاره به فعالیت‌های مرکز خدمات در شهرستان‌های استان گفت: قرارگاه جهادی مبارزه با کرونا توسط نمایندگی مرکز خدمات در تربت‌حیدریه ایجاد و گروه‌های جهادی طلاب شهرستان‌ها در زمینه‌های مختلف ضدعفونی اماکن عمومی، تغسیل اموات، توزیع سبد غذایی و بهداشتی ساماندهی شدند و تاکنون 30 هزار ماسک در گروه‌های جهادی طلاب شهرستان‌های استان تولید شده است.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

    

    

   کاربر گرامی! لطفا در قسمت نظرات صرفا دیدگاه خود در مورد این خبر را درج نمایید. در صورت وجود هر گونه سوال و یا نیاز به پیگیری با شماره 02531200 تماس حاصل فرمایید.