مقام معظم رهبری: اگر چنانچه ما توان خودمان را بیشتر از واقع بدانیم، یا کمتر از آنچه که واقعیت است، بدانیم، دچار خطا خواهیم شد؛        مقام معظم رهبری: برای خدا کار کنید و لحظه ای را برای خدمت به مردم و نظام از دست ندهید
 
   
 

  • مدیرکل مرکز خدمات حوزه‌های علمیه استان یزد خبر داد:

   حضور 1100 نفر در کارگاه‌های آموزشی بهداشت و سلامت مرکز خدمات یزد در سال 98

   کد: 21734
   ۱۳۹۹/۰۳/۲۹
   یزد/ مدیرکل مرکز خدمات حوزه‌های علمیه استان یزد در گفتگویی به تشریح برنامه‌ها و فعالیت‌های مرکز خدمات این استان در سال 98 پرداخت.
   حضور 1100 نفر در کارگاه‌های آموزشی بهداشت و سلامت مرکز خدمات یزد در سال 98

   حجت‌الاسلام و المسلمین گل محمدی مدیرکل مرکز خدمات حوزه‌های علمیه استان یزد در پاسخ به سؤالات حوزه سلامت و امور بیمه‌ها، به برگزاری طرح سنجش سلامت ویژه داوطلبان ورود به حوزه‌های علمیه اشاره و تصریح کرد: 104 نفر از طلاب ورودی سال 98 در این طرح شرکت کردند.
   وی با بیان اینکه 18 کارگاه آموزش بهداشت و سلامت در سال 98 برگزار شد، افزود: این کارگاه‌ها با حضور 1100 نفر برگزار شد و موضوع‌هایی مانند تغذیه سالم، پیشگیری از دیابت، آنفلوانزا، اهدای خون، سلامت روان، کنترل خشم و استرس و ... در این کارگاه‌ها مطرح شد.
   مدیرکل مرکز خدمات استان گفت: برگزاری سفر زیارتی مشهد مقدس با حضور 20 نفر از روحانیون معمر و خانواده روحانیون مرحوم از جمله برنامه‌های مرکز خدمات برای تکریم این قشر از جامعه هدف مرکز در سال گذشته بود.
   وی با اشاره به اینکه سعی مسئولان مرکز خدمات استان این است که در طول سال با همه روحانیون معمر دیدار شود، افزود: در سال 98، با 16 نفر از خانواده روحانیون معمر و مرحوم استان دیدار صورت گرفت.
   حجت‌الاسلام و المسلمین گل محمدی در بخش بعدی صحبت‌های خود به برنامه‌های این مرکز در زمینه توانمندسازی معیشتی خانواده‌ها اشاره کرد و افزود: دوره توانمندسازی معیشتی خانواده طلاب با همکاری کانون توانمندسازی و کارآفرینی آستان قدس برگزار شد.
   وی با اشاره به برگزاری 12 کارگاه در زمینه توانمندسازی معیشتی خانواده طلاب، گفت: این کارگاه‌ها با موضوع‌های متنوعی از جمله کارآفرینی، بازاریابی و فروش دیجیتال، آشنایی با مشاغل و ... برگزار شد.
   مدیرکل مرکز خدمات استان یزد بیان کرد: جلسات متعددی با مدیران سازمان مشاغل، اتاق اصناف و فنی و حرفه‌ای در خصوص توانمندسازی خانواده طلاب برگزار شد، اما اجرای مصوبه‌های این جلسات به دلیل شیوع بیماری کرونا به تعویق افتاده است.
   وی در تشریح فعالیت‌های این مرکز در حوزه خانواده و امور فرهنگی به رشد 11 درصدی آمار ممتازین تحصیلی خانواده طلاب در سال 98 اشاره کرد و افزود: در سال گذشته 560 نفر از خانواده‌های طلاب استان ممتاز تحصیلی شدند.
   حجت‌الاسلام و المسلمین گل محمدی با اشاره به فعالیت‌های تربیت‌بدنی و ارائه تسهیلات ورزشی به خانواده طلاب، گفت: به همت مرکز خدمات استان دوره‌های ورزشی فردی و نیز آموزش شنا در تابستان سال 98 برگزار شد.
   وی کارگاه مشاوره ازدواج را از دیگر برنامه‌های مهم مرکز خدمات استان دانست و افزود: بیش از 100 کارگاه مشاوره قبل و بعد از ازدواج با همکاری مرکز مشاوره حوزه علمیه و شبکه فعالان مشاوره ازدواج استان در سال 98 برگزار شد.
   مدیرکل مرکز خدمات استان گفت: برگزاری اردوی مشهد مقدس با حضور 230 نفر از خانواده طلاب و روحانیون استان در بهمن‌ماه و همچنین اردوی خانوادگی رامسر با حضور 40 نفر در مرداد ماه سال 98 از جمله برنامه‌های فرهنگی مرکز خدمات ویژه خانواده ها بودند.
   حجت‌الاسلام و المسلمین گل محمدی با بیان اینکه همایش تلبس از طریق ستاد و به صورت اردویی در مشهد مقدس برگزار می‌شود، گفت: 23 نفر از طلاب استان در طرح تلبس شرکت کردند؛ این طرح از اسفند ماه سال قبل به دلیل شیوع بیماری کرونا لغو شده است.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

    

    

   کاربر گرامی! لطفا در قسمت نظرات صرفا دیدگاه خود در مورد این خبر را درج نمایید. در صورت وجود هر گونه سوال و یا نیاز به پیگیری با شماره 02531200 تماس حاصل فرمایید.