مقام معظم رهبری: برای خدا کار کنید و لحظه ای را برای خدمت به مردم و نظام از دست ندهید        مقام معظم رهبری: اگر چنانچه ما توان خودمان را بیشتر از واقع بدانیم، یا کمتر از آنچه که واقعیت است، بدانیم، دچار خطا خواهیم شد؛
 
   
 

  • مدیرکل مرکز خدمات حوزه‌های علمیه قزوین:

   حضور بیش از 2700 نفر در برنامه‌های سلامت‌محور قزوین/ گزارشی از فعالیت‌های مرکز خدمات قزوین در سال 98

   کد: 21849
   ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
   قزوین/ مدیر کل مرکز خدمات حوزه‌های علمیه استان قزوین در گفتگویی به تشریح برنامه ها و فعالیت‌های مرکز خدمات استان پرداخت.
   حضور بیش از 2700 نفر در برنامه‌های سلامت‌محور قزوین/ گزارشی از فعالیت‌های مرکز خدمات قزوین در سال 98

   حجت الاسلام و المسلمین موسی صفی خانی در گفتگو با روابط عمومی مرکز خدمات حوزه‌های علمیه با بیان این که سال گذشته سالی پُرکار برای همکاران مرکز خدمات حوزه‌های علمیه قزوین بوده است، گفت: امسال نیز به دنبال آن هستیم تا خدمات خود را با کیفیت بهتر و در زمان کمتر به جامعه هدف ارائه کنیم.
   وی افزود: مرکز خدمات حوزه‌های علمیه استان قزوین در انتهای سال گذشته و با توجه به آغاز شیوع کرونا در کشور، 7 کارگاه آموزشی را برای جامعه هدف و در همین موضوع برگزار کرد و همچنین طرح تجمیع و ساماندهی گروه‌های جهادی را برای همکاری با ستاد مقابله با کرونا در دستور کار قرار داد که این اقدامات مورد استقبال و تحسین مسئولان دانشگاه علوم پزشکی استان و همچنین نماینده ولی فقیه در استان قزوین قرار گرفت.
   مدیرکل مرکز خدمات حوزه‌های علمیه استان اضافه کرد: این گروه‌های جهادی در تمامی سنگرهای خدمت‌رسانی برای مهار کرونا حضور داشتند؛ به طور مثال در زمینه برگزاری مراسم ترحیم برای متوفیان عارضه کرونا در استان یک خلأ احساس می‌شد که با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، طرحی با عنوان «دیار رحمانی» در سطح استان و با همکاری سیمای استان قزوین به مرحله اجرا درآمد که در آن، بیش از 800 ختم قرآن کریم به نیت مرحومین عارضه کرونا و شهدای خدمت قرائت شد و خانواده مرحومین و شهدا هم با استقبال از این طرح، از مرکز خدمات استان به دلیل حضور جدی برای رفع مشکلات مردم و همدردی با خانواده‌های داغدیده قدردانی کردند.
   حجت الاسلام و المسلمین صفی خانی به برخی دیگر از فعالیت‌های معاونت سلامت این مرکز در سال 98 اشاره کرد و بیان داشت: برگزاری بیش از 90 همایش، کارگاه و کلاس آموزشی در موضوع بهداشت و سلامت با حضور بیش از 2 هزار و 700 نفر از طلاب، روحانیون و خانواده ایشان از مقاطع مختلف سِنّی و همچنین اجرای طرح سنجش سلامت طلاب جدیدالورود با استفاده از ظرفیت پزشکان معتمد استان و ثبت اطلاعات پایه این عزیزان برای افزایش اثربخشی و رفع موانع تحصیلی و تهذیبی، از دیگر برنامه‌های معاونت سلامت این مرکز در سال گذشته بوده است.
   وی با بیان این که در سالی که گذشت معمرین، استادان و ائمه جمعه استان نیز مورد پایش سلامت قرار گرفتند و موارد مورد نیاز برای پیگیری به پزشکان معتمد معرفی شدند، اذعان کرد: یکی از افتخارات مرکز خدمات حوزه‌های علمیه استان قزوین، پاسبانی از کیان سلامت طلاب، روحانیون و خانواده ایشان است که این افتخار نصیب کمتر کسی می‌شود.
   مدیرکل مرکز خدمات حوزه‌های علمیه استان با اشاره به برخی دیگر از اقدامات این مرکز در سال 1398 گفت: یکی از برنامه‌های جدی و مستمر مرکز دیدار با معمرین و خانواده روحانیان فقید استان است که این دیدارها با هدف تکریم و پاسخگویی به پرسش‌ها و ابهامات ایشان در محل زندگی آنان انجام می‌شود تا همکاران مرکز نیز بتوانند از نزدیک در جریان مشکلات این عزیزان قرار گیرند و برای حل این مشکلات اقدام کنند.
   وی اضافه کرد: این دیدارها در سال 1398 برای بیش از نیمی از معمرین استان صورت گرفت و مشکلات این عزیزان تا حد توان موجود رفع شد.
   حجت الاسلام و المسلمین صفی خانی همچنین با اشاره به شعار کارآفرینی مرکز خدمات حوزه‌های علمیه در سال‌های 98 و 99 اظهار داشت: بر این اساس قرارگاه رونق تولید با تغییر نام به قرارگاه حضرت خدیجه (س)، در خدمت طلاب و خانواده ایشان است تا بتوانند در آن ضمن کسب آموزش در رشته‌هایی مانند قالی‌بافی، خیاطی، چرم‌دوزی، پرورش بوقلمون و کشت زعفران، اقدام به عرضه تولیدات و خدمات خود کنند. در عین حال که در تهیه تجهیزات این قرارگاه از ظرفیت و کمک‌های خیرین استان استفاده شده است.
   وی با بیان اینکه در سال گذشته بیش از 200 نفر از ممتازین تحصیلی از بین خانواده طلاب و روحانیون استان با اهدای تندیس و با برگزاری همایش‌های شاد و متنوع مورد تجلیل و تشویق قرار گرفتند، خاطرنشان کرد: یکی دیگر از برنامه‌های مستمر این مرکز، برنامه‌ریزی برای فعالیت‌های ورزشی خانواده طلاب استان است که البته بر آنیم تا این فعالیت‌ها در سال جاری و با توجه به پراکندگی جمعیتی استان، در شرایط عادلانه‌تر و به دو صورت فردی و گروهی توزیع شود.
   مدیر کل مرکز خدمات حوزه‌های علمیه استان در عین حال برپایی کلاس‌های آیین همسرداری و مشاوره و برگزاری اردوهای خانوادگی به دو صورت متمرکز ستادی و استانی در مشهد مقدس و رامسر را از دیگر برنامه‌های مرکز خدمات این استان در سال گذشته دانست و گفت: در سال گذشته یک سفر زیارتی مشهد مقدس نیز ویژه بخشی از جامعه هدف که در سال‌های اخیر توانایی تشرّف به مشهد مقدس را کسب نکرده بودند برنامه‌ریزی و اجرا شد.
   حجت الاسلام و المسلمین صفی خانی به بخشی از فعالیت‌های قرآنی مرکز متبوع خود در سال 1398 نیز اشاره کرد و گفت: اجرای برنامه‌های حفظ و قرائت قرآن کریم در شهرستان‌های استان و همچنین تعامل با برخی مؤسسات قرآنی قزوین برای آموزش تعدادی از همسران طلاب با هدف تربیت مربی قرآن کریم، بخش دیگری از فعالیت‌های مرکز خدمات حوزه‌های علمیه استان در سال گذشته بوده است.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

    

    

   کاربر گرامی! لطفا در قسمت نظرات صرفا دیدگاه خود در مورد این خبر را درج نمایید. در صورت وجود هر گونه سوال و یا نیاز به پیگیری با شماره 02531200 تماس حاصل فرمایید.