مقام معظم رهبری: اگر چنانچه ما توان خودمان را بیشتر از واقع بدانیم، یا کمتر از آنچه که واقعیت است، بدانیم، دچار خطا خواهیم شد؛        مقام معظم رهبری: برای خدا کار کنید و لحظه ای را برای خدمت به مردم و نظام از دست ندهید
 
   
 

  • به‌منظور هم‌افزایی نهادهای حوزوی برای مقابله با ویروس کرونا
   جلسه ستاد حوزوی مدیریت بحران استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد
   کد: 23339
   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸
   یاسوج/ جلسه ستاد حوزوی مدیریت بحران به‌منظور هم‌افزایی نهادهای حوزوی برای مقابله با ویروس کرونا تشکیل شد.
   جلسه ستاد حوزوی مدیریت بحران استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد

   به گزارش روابط عمومی مرکز خدمات استان کهگیلویه و بویراحمد، جلسه ستاد حوزوی مدیریت بحران با حضور مدیران مراکز حوزوی استان برگزار شد.
   حجت الاسلام جعفری مهر مدیرکل مرکز خدمات استان در این جلسه گفت: با توجه به وضعیت شیوع ویروس کرونا در استان نیاز است ستاد حوزوی مدیریت بحران نه تنها در مرکز استان بلکه در شهرستان‌ها نیز تشکیل شود.
   وی افزود: پیشنهاد می‌شود ذیل این ستاد، کمیته‌هایی متشکل از کمیته اعزام به بیمارستان‌ها در صورت نیاز، کمیته پشتیبانی و توزیع در بحث کمک مؤمنانه، کمیته عیادت از بیماران و کمیته محتوا و رسانه تشکیل و آموزش لازم داده شود.
   وی گفت: جلسه ستاد بحران‌های حوزوی با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی، هلال‌احمر و نماینده ولی‌فقیه در استان تشکیل شود و هماهنگی لازم نیز با صداوسیما صورت گیرد.
   در ادامه، حجت الاسلام و المسلمین پناهی مدیر حوزه علمیه استان گفت: ستاد بحرانی که تشکیل می‌شود نباید مقطعی باشد؛ این ستاد باید به صورت دائمی تشکیل شده و در حوادث مختلف حضور پررنگی در خدمت‌رسانی داشته باشد.
   وی خاطر نشان کرد: در سازمان‌دهی این گروها باید دقت لازم در نظر گرفته شود و پیشنهاد می‌شود که این گروه‌ها محله محور و مسجد محور ایجاد گردد تا با توجه به نوع بحران‌ها بهتر تصمیم‌گیری شود.
   در ادامه، حجت الاسلام و المسلمین افتخاری مدیرکل سازمان تبلیغات گفت: جلساتی با موضوع مقابله با کرونا در این سازمان تشکیل شده است و در کمیته پاسخگویی به سؤالات شرعی آموزش‌های لازم درباره تجهیز اموات کرونایی ارائه شده است.
   در پایان، حجت الاسلام بهشتی به نمایندگی از مدیر حوزه علمیه علی بن موسی‌الرضا علیه سلام گزارشی از گروه جهادی این مدرسه علمیه به نام شهید میثمی ارائه کرد.
   وی گفت: گندزدایی، ایست بازرسی درمان، آماده‌سازی بیمارستان‌ها و نقاهتگاه‌های صحرایی ازجمله فعالیت‌های گروه جهادی شهید میثمی بوده است.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

    

    

   کاربر گرامی! لطفا در قسمت نظرات صرفا دیدگاه خود در مورد این خبر را درج نمایید. در صورت وجود هر گونه سوال و یا نیاز به پیگیری با شماره 02531200 تماس حاصل فرمایید.