مقام معظم رهبری: اگر چنانچه ما توان خودمان را بیشتر از واقع بدانیم، یا کمتر از آنچه که واقعیت است، بدانیم، دچار خطا خواهیم شد؛        مقام معظم رهبری: برای خدا کار کنید و لحظه ای را برای خدمت به مردم و نظام از دست ندهید
 
   
 

  • در مصاحبه با مدیرکل مرکز خدمات استان مطرح شد:

   فعالیت‌های مرکز خدمات استان آذربایجان شرقی در تحقق بخشی به شعار سال 1399

   کد: 24874
   ۱۴۰۰/۰۱/۰۹
   تبریز/ مدیرکل مرکز خدمات حوزه‌های علمیه استان آذربایجان شرقی سرلوحه فعالیت‌های این استان را در تحقق بخشیدن به شعار "شتاب در هدفمندسازی و غیرحضوری نمودن خدمات و خوداتکایی جامعه هدف" در سال 1399 عنوان داشت و در گزارش خود برنامه‌های تحقق یافته در این سال را جلوه‌ای از روحیه جهادی مجموعه همکاران صفی و ستادی دانست.

   حجت الاسلام و المسلمین موسوی در گفت و گو با روابط عمومی مرکز خدمات استان آذربایجان شرقی با اشاره به عملکرد مرکز خدمات استان در سال 99 گفت: فعالیت‌های مرکز خدمات استان در راستای تحقق شعار سال مرکز «شتاب در هدفمندسازی و غیرحضوری نمودن خدمات و خوداتکایی جامعه هدف» بوده است که با ادامه شیوع بیماری کرونا ضرورت عینیت‌بخشی شعار سال مرکز نمود بیشتری به خود گرفت.
   وی ضمن اشاره به رزمایش مواسات و کمک مؤمنانه بیان داشت: این مرکز در عمل به منویات مقام معظم رهبری در همیاری نیازمندان، رزمایش مواسات را در 4 مرحله با توزیع بیش از 6 هزار بسته معیشتی و خدمات فرهنگی و مشاوره‌ای انجام داد.
   مدیرکل مرکز خدمات استان در نگاهی دیگر ویروس کرونا را فرصتی برای خدمات‌رسانی غیرحضوری و کاهش مراجعات اداری دانست و افزود: اجرای موفق رزمایش غیرحضوری در مرکز خدمات استان از برنامه‌های موفق و قابل‌تحسین این مرکز بود به‌طوری‌که همکاران مرکز در این رزمایش بیش از 40 هزار سند پذیرشی و 1700درخواست را بررسی کردند.
   وی تصریح کرد: در سال 99 ایجاد بستر آموزش مجازی خانواده‌های جامعه هدف با حضور بیش از 1000 نفر آغاز گردید که طرح‌های فرهنگی، سلامت و ... در این بستر اجرا گردید.
   حجت الاسلام و المسلمین موسوی فعالیت‌های فرهنگی و سلامت را در این سال متفاوت‌تر از سال‌های گذشته دانست و مهم‌ترین ویژگی آن را در فراگیری و نیازسنجی مقارن با شرایط موجود عنوان کرد.
   وی در ادامه به برگزاری بیش از 55 برنامه با حضور بیش از 15هزار نفر مخاطب در برنامه‌های فرهنگی و سلامت اشاره کرد که ضمن رعایت تمامی محدودیت‌های تجمعی و دستورالعمل‌های بهداشتی سرآغاز و تجربه مناسبی برای برگزاری برنامه‌های مجازی و آنلاین بود.
   مدیرکل مرکز خدمات استان ادامه داد: برگزاری کارگاه‌های مختلف به صورت حضوری و آنلاین همچون کارگاه‌های مشاوره گروهی (مدیریت اضطراب، نشاط و سرزندگی)، همایش‌های تلبس، پیوندهای آسمانی، تربیت و اندیشه انتظار، کرونا و تغذیه، چگونگی پرستاری از بیماران کرونایی و ... از جمله برنامه‌های برگزار شده در سال جاری بودند.
   وی هم‌افزایی و افزایش تعاملات نهادهای مرتبط حوزوی را از راهکاری مناسب برای خدمت‌رسانی هدفمند دانست و گفت: در سال جاری تشکیل مرتب و به‌موقع شورای هماهنگی نهادهای مرتبط حوزوی در سیاست‌گذاری و اجرای این هدف مؤثر بوده است.
   حجت الاسلام و المسلمین موسوی ضمن بیان فعالیت‌های ویژه این مرکز در سال جاری به کلنگ زنی ساختمان جدید فرهنگی اداری استان در فضایی بیش از 3 هزار مترمربع با مساعدت نماینده ولی فقیه در استان اشاره کرد و گفت: تشکیل هیئت اندیشه ورزی خواهران، ستاد تسهیل ازدواج، افتتاح مرکز مهارت‌آموزی و مشاوره شغلی و ... از ویژه‌برنامه‌های برگزار شده در سال جاری بود.
   وی فعالیت‌های مشاوره‌ای را از فعالیت بنیادی و ارزشمند مرکز برشمرد و افزود: با تمام مشکلات موجود موفق به پذیرش بیش از 565 مراجعه و برگزاری بیش از 3500 جلسه مشاوره انفرادی در مرکز مشاوره طوبی شده‌ایم که امیدواریم با حمایت از این مرکز شاهد خدمات‌رسانی بیشتری در این زمینه به جامعه هدف باشیم.
   مدیر کل مرکز خدمات استان با تأکید بر توانمندسازی و خوداتکایی جامعه هدف، سیاست‌گذاری اجرایی بر اساس این رویکرد را اولویت استان معرفی کرد و به برنامه‌هایی ازجمله توسعه برنامه‌های مهارت‌آموزی، حمایت گری و هدایت و ارائه تسهیلات به بیش از 50 پرونده خوداشتغالی و تشکیل و بررسی بیش از 110 پرونده در سال جاری اشاره کرد.
   وی ضمن اشاره به فعالیت‌های صندوق قرض‌الحسنه شجره طیبه استان بیان داشت: این صندوق در سال 1399 با افزایش دو برابری منابع اعتباری خود توانست در پرداخت میزان سقف تسهیلات پرداختی به جامعه هدف در برخی موارد تا 4 برابر بیشتر در مقایسه با سال گذشته اقدام نماید.
   حجت الاسلام و المسلمین موسوی در پایان از تجربه‌های قابل تحسین در سال 1399 به تشکیل و فعالیت‌های گروه‌های جهادی طلاب و روحانیون اشاره کرد و گفت: در استان بیش از 35 گروه جهادی تشکیل و در خدمت‌رسانی به عموم مردم در عرصه‌های مختلف اعم از توزیع بسته‌های معیشتی و حضور در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی، در طول این سال به‌صورت جهادی فعالیت داشتند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

    

    

   کاربر گرامی! لطفا در قسمت نظرات صرفا دیدگاه خود در مورد این خبر را درج نمایید. در صورت وجود هر گونه سوال و یا نیاز به پیگیری با شماره 02531200 تماس حاصل فرمایید.