مقام معظم رهبری: برای خدا کار کنید و لحظه ای را برای خدمت به مردم و نظام از دست ندهید        مقام معظم رهبری: اگر چنانچه ما توان خودمان را بیشتر از واقع بدانیم، یا کمتر از آنچه که واقعیت است، بدانیم، دچار خطا خواهیم شد؛
 
   
 

  • مدیرکل مرکز خدمات خراسان رضوی در نشست با ادارات کل اوقاف و راه و شهرسازی استان مطرح کرد:

   استفاده از ظرفیت موقوفات حوزه برای حل مشکل مسکن طلاب

   کد: 25590
   ۱۴۰۰/۰۴/۰۳
   مشهد/ حجت‌الاسلام‌والمسلمین حائری گفت: با استفاده از زمین‌های موقوفه حوزه می‌توان هزینه‌های ساخت مسکن طلاب را کاهش داد و مشکل زمین را حل کرد.

   به گزارش روابط عمومی مرکز خدمات حوزه علمیه استان خراسان رضوی، نشست مشترک مرکز خدمات و ادارات کل اوقاف و راه و شهرسازی استان با حضور مسئولین این نهادها و با محوریت استفاده از ظرفیت موقوفات حوزه در حوزه مسکن برگزار شد.
   حجت‌الاسلام‌والمسلمین حائری مدیر کل مرکز خدمات استان در این نشست مرکز خدمات را فراگیرترین نهاد حمایتی طلاب و روحانیان دانست و گفت: خدمات این مرکز با رویکرد رسالت محوری به طلاب شیعه، سنی، ایرانی، غیرایرانی و خواهر و برادر ارائه می‌کند.
   وی افزود: یکی از معضلات پیش روی طلاب مسکن است و مرکز خدمات با حمایت از مسکن طلاب در مناطق کم برخوردار، رسالت‌های حوزوی آن‌ها را تقویت می‌کند.
   مدیر کل مرکز خدمات استان بیان کرد: تمرکززدایی از شهرهای بزرگ از سیاست‌های این مرکز است و در شهرهای بزرگ از مسکن اساتید و نخبگان حمایت می‌شود تا به تقویت بنیه علمی حوزه کمک شود.
   وی خاطرنشان کرد: 350 نفر از اساتید و نخبگان حوزه علمیه استان فاقد مسکن هستند و می‌توان با استفاده از ظرفیت موقوفات حوزه گام‌های مؤثری در این زمینه برداشت.
   حجت‌الاسلام‌والمسلمین حائری گفت: با استفاده از زمین‌های موقوفه حوزه می‌توان هزینه‌های ساخت مسکن را کاهش داد و مشکل زمین را حل کرد.
   حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمدزاده مدیر کل اوقاف خراسان رضوی به برخی مشکلات طلاب اشاره کرد و خدمت به آن‌ها را مرضی رضای حق‌تعالی دانست.
   وی افزود: اداره کل اوقاف آمادگی دارد از تمامی ظرفیت موقوفات حوزه برای حل مشکل مسکن طلاب استفاده کند.
   مهندس نژاد صفوی مدیر کل راه و شهرسازی استان نیز در این جلسه گفت: می‌توان از زمین‌های موقوفه حوزه در شهرک مهرگان برای ساخت مسکن استفاده کرد، علاوه بر آن رویکرد فرهنگی این مسئله هم همواره مورد توجه ما بوده است.
   وی افزود: ظرفیت‌های موقوفه طلاب باید شناسایی و احصا شوند و ما آمادگی داریم در صورتی که اداره کل اوقاف این زمین‌ها را به مرکز خدمات استان واگذار نماید در زمینهٔ ساخت مسکن ارزان به همراه تسهیلات مناسب در مناطق حاشیه شهر همکاری کنیم.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

    

    

   کاربر گرامی! لطفا در قسمت نظرات صرفا دیدگاه خود در مورد این خبر را درج نمایید. در صورت وجود هر گونه سوال و یا نیاز به پیگیری با شماره 02531200 تماس حاصل فرمایید.