مقام معظم رهبری: اگر چنانچه ما توان خودمان را بیشتر از واقع بدانیم، یا کمتر از آنچه که واقعیت است، بدانیم، دچار خطا خواهیم شد؛        مقام معظم رهبری: برای خدا کار کنید و لحظه ای را برای خدمت به مردم و نظام از دست ندهید
 
   
 

  • خطر نان ساندویچ‌های رهاشده در خیابان

   کد: 25732
   ۱۴۰۰/۰۴/۲۰
   نان ساندویچ‌های رهاشده در خیابان‌های شهر احتمالاً در تماس با حیوانات، آلوده می‌شوند.
   خطر نان ساندویچ‌های رهاشده در خیابان

   محسن فرهادی، معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت در برنامه مثبت سلامت اظهار کرد: در برخی از تغذیه فروشی‌ها دیده شده که نان‌های فست‌فود تا زمانی که صاحب مغازه بخواهد اقدام به بازگشایی محل کسب خود کند، در کنار خیابان و بر روی زمین می‌ماند.

   او افزود: برای جلوگیری از این پدیده غیربهداشتی از بازرسان بهداشت محیط در خواست کردیم تا رسیدگی به این موضوع را در دستور کار خود قرار دهند و از توزیع نان توسط واحد‌های صنفی نان در کنار پیاده‌رو‌ها ممانعت کنند.

   فرهادی ادامه داد: به خصوص در ساعت اولیه صبح که هنوز مسئول رستوران و تغذیه‌فروشی نیامده‌اند، نباید اقدام به رهاسازی نان شود. نان ساندویچ‌های رهاشده در خیابان‌های شهر به دلیل احتمال تماس با حیوانات، آلوده می‌شوند؛ در این میان مقصر، هم اغذیه فروشی و هم توزیع کننده نان است.

   معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت بیان کرد: از مردم درخواست می‌کنیم تا اگر با موردی این‌چنینی برخورد کردند با شماره ۱۹۰ تماس بگیرند. در صورت مشاهده تخلف بلافاصله اقدام به پلمب و تعطیلی واحد صنفی می‌شود و با ارجاع پرونده به مقامات قضایی با متخلفان برخورد خواهیم کرد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: