مقام معظم رهبری: اگر چنانچه ما توان خودمان را بیشتر از واقع بدانیم، یا کمتر از آنچه که واقعیت است، بدانیم، دچار خطا خواهیم شد؛        مقام معظم رهبری: برای خدا کار کنید و لحظه ای را برای خدمت به مردم و نظام از دست ندهید
 
   
 

  • مدیرکل مرکز خدمات حوزه علمیه خراسان رضوی در همایش ردای بهشتی:

   سبک زندگی طلاب باید نماد هویت و رسالت‌های حوزوی آن‌ها باشد

   کد: 26903
   ۱۴۰۰/۰۸/۳۰
   مشهد/ حجت‌الاسلام‌والمسلمین حائری با بیان اینکه زندگی طلاب باید نماد هویت و رسالت حوزوی و طلبگی باشد، گفت: اولین مرحله موفقیت یک طلبه کسب علم، فارغ از مادیات است که همسران نقش بسیار مؤثری در آن دارند، همسران طلاب در زندگی قناعت‌پیشه کنند و زمینه را برای تحصیل علم و عالم شدن همسرشان فراهم سازند.

   به گزارش روابط عمومی مرکز خدمات حوزه علمیه خراسان رضوی، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حائری مدیرکل مرکز خدمات استان در همایش ردای بهشتی گفت: در دنیای امروز به علت گسترش فضای مجازی زمینه گمراهی جوانان بیشتر از گذشته است، حضور طلاب در عرصه فضای مجازی ضروری است چراکه دشمنان از این ابزار برای ضربه به اسلام استفاده می‌کنند.
   وی با اشاره به اهمیت علم‌آموزی افزود: دنیای امروز دنیای علم است؛ اگر بخواهید اسلام را به دنیا معرفی کنید باید عالم باشید، باید دروس را عمیق بخوانید چراکه در شرایط فعلی تحصیل علم و هدایت جامعه مهم‌ترین وظیفه و اولویت اول شماست.
   مدیرکل مرکز خدمات حوزه علمیه استان بیان کرد: شهید بهشتی و مطهری در دانشگاه و حوزه تأثیرگذار و در کرسی‌های مختلف صاحب اندیشه و فکر بودند. امروز طلبه درسخوان و عالم یک لحظه بیکار نمی‌ماند و همه‌جا از حضورش استقبال می‌کنند.
   وی با اشاره به زندگی پیامبر اکرم (ص) اظهار داشت: رسول گرامی اسلام با اخلاق حسنه مردم دوران جاهلیت را به دین اسلام دعوت کرد و در شرایط فعلی مردم از روحانیت انتظار دارند در کنار مردم بوده و سنگ صبور آن‌ها باشند.
   حجت‌الاسلام‌والمسلمین حائری با بیان اینکه زندگی طلاب باید نماد هویت و رسالت حوزوی و طلبگی باشد عنوان کرد: اولین مرحله موفقیت یک طلبه کسب علم، فارغ از مادیات است که همسران نقش بسیار مؤثری در آن دارند، همسران طلاب در زندگی قناعت‌پیشه کنند و زمینه را برای تحصیل علم و عالم شدن همسرشان فراهم سازند.
   مدیرکل مرکز خدمات حوزه علمیه خراسان خطاب به همسران طلاب گفت: باید خود را آماده زندگی طلبگی و به‌دوراز هرگونه تجمل‌گرایی کنید، شما زیر ذره‌بین اطرافیان قرار دارید و مردم به تمام ابعاد زندگی شما؛ رفتار، پوشش و معاشرت از زاویه خانواده روحانی نگاه می‌کنند.
   شایان ذکر است همایش ردای بهشتی به همت معاونت معیشت و خانواده مرکز خدمات و با حضور 90 نفر از طلاب تازه ملبس و خانواده آن‌ها در مجتمع فرهنگی اقامتی ولایت مشهد برگزار شد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

    

    

   کاربر گرامی! لطفا در قسمت نظرات صرفا دیدگاه خود در مورد این خبر را درج نمایید. در صورت وجود هر گونه سوال و یا نیاز به پیگیری با شماره 02531200 تماس حاصل فرمایید.