مقام معظم رهبری: اگر چنانچه ما توان خودمان را بیشتر از واقع بدانیم، یا کمتر از آنچه که واقعیت است، بدانیم، دچار خطا خواهیم شد؛        مقام معظم رهبری: برای خدا کار کنید و لحظه ای را برای خدمت به مردم و نظام از دست ندهید
 
   
 

  • دیدار با طلاب و استادان مدرسه علمیه امام صادق (ع) روستای انداد مشهد
   کد: 28599
   ۱۴۰۱/۰۳/۰۳
   مشهد/ مدیرکل مرکز خدمات استان خراسان رضوی با حضور در مدرسه علمیه امام صادق (ع) روستای انداد مشهد با طلاب و استادان این مدرسه دیدار و گفتگو کرد.

   به گزارش روابط عمومی مرکز خدمات حوزه علمیه خراسان رضوی، حجج‌اسلام حائری مدیرکل و محمدی پور معاون معیشت و خانواده مرکز خدمات استان با حضور در مدرسه علمیه امام صادق (ع) روستای انداد مشهد با طلاب و استادان این مدرسه دیدار و گفتگو کردند.
   مدیرکل مرکز خدمات استان در این دیدار با اشاره به آیه شریفه «یَمُنُّونَ عَلَیْکَ أَنْ أَسْلَمُوا ۖ قُل لَّا تَمُنُّوا عَلَیَّ إِسْلَامَکُم ۖ بَلِ اللَّهُ یَمُنُّ عَلَیْکُمْ أَنْ هَدَاکُمْ لِلْإِیمَانِ إِن کُنتُمْ صَادِقِینَ» گفت: نعمت هدایت و ایمان از نعماتی است که خداوند متعال به واسطه آن بر امت رسول‌الله منت گذاشته است که این مسئله نشان‌دهنده ارزش و اهمیت آن است.
   حجت‌الاسلام‌والمسلمین حائری با بیان اینکه باید از نعمت جوانی، استعداد و حافظه، بیشترین بهره‌برداری را کرد افزود: امروز مهم‌ترین و بالاترین وظیفه شما درس خواندن است چراکه در طول تاریخ 1400 ساله هیچ‌وقت تا این حد شرایط و امکانات برای عالم شدن وجود نداشته است.
   وی گفت: شهید مطهری علمش و تمام وجودش را وقف علم کرده بود به همین خاطر تحول ایجاد کرد.
   مدیرکل مرکز خدمات استان افزود: شهید مطهری در دوران طاغوت برای اینکه بتواند پاسخ کمونیست‌ها را بدهد صد مرتبه کتاب‌های مربوط به عقاید آنها را مطالعه کرد و با پاسخ‌های منطقی و مستدل پایه‌های مکتب کمونیسم را به لرزه درآورد.
   وی با تأکید بر مطالعه زندگی و سیره علما گفت: از زندگی علما درس بگیرید، علما در زمان گذشته به‌سختی درس می‌خواندند ولی در زمان حال به‌تمام‌معنا همه امکانات و شرایط برای تحصیل علم محیا است.
   حجت‌الاسلام‌والمسلمین حائری در بخش دیگری از سخنان خود با ارائه گزارشی به هدفمندی خدمات مرکز اشاره کرد و اظهار داشت: خدمات بر اساس شئون روحانیت شامل تبلیغ، تدریس، پژوهش و تحصیل است و به طلاب غیر شاغل ارائه می‌شود.
   وی بیان کرد: خدمات مرکز به صورت هدفمند و بر اساس رسالت‌های حوزوی به طلاب ارائه شده که این امر باعث تقویت و تشویق طلاب فعال می‌شود.
   ارائه گزارشی از فعالیت‌های مرکز خدمات استان، پاسخگویی به سؤالات طلاب و پیگیری مشکلات آنان از دیگر برنامه‌های این دیدار بود.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

    

    

   کاربر گرامی! لطفا در قسمت نظرات صرفا دیدگاه خود در مورد این خبر را درج نمایید. در صورت وجود هر گونه سوال و یا نیاز به پیگیری با شماره 02531200 تماس حاصل فرمایید.