• [ اخبار مسکن ]
  • [ اطلاعات پروژه ها ]
   -- قم

  • مورخ 1394.03.04

   جلسه توجیهی با متقاضیان پروژه مسکن ویژه اساتید قم برگزار شد

   کد: 4975
   ۱۳۹۴/۰۳/۰۵
   جلسه توجیهی با متقاضیان پروژه مسکن ویژه اساتید قم برگزار شد

   به گزارش اداره کل مسکن مرکز خدمات حوزه‌های علمیه، جلسه توجیهی با متقاضیان پروژه مسکن ویژه اساتید (15 خرداد قم) در تاریخ 1394.03.04 در نمازخانه مرکز خدمات برگزار شد و در این جلسه حجت الاسلام و المسلمین جعفریانی مدیر مرکز خدمات حوزه های علمیه استان قم و حجت الاسلام و المسلمین رفیعی مدیر کل مسکن مرکز خدمات حوزه های علمیه گزارش کاملی از روند این پروژه ارائه کردند.
   در ابتدای این جلسه حجت الاسلام و المسلمین جعفریانی با بیان اینکه مرکز خدمات سال هاست که در امر مسکن طلاب و روحانیون محترم فعالیت می‌کند و در این راه با مشکلات بسیاری رو به رو شده است اظهار کرد: از آنجایی که مرکز خدمات مسکن را به عنوان خدمتی ماندگار قلمداد می‌کند که باید به سربازان اما زمان(عج) ارائه شود همواره پیگیر مساله مسکن بوده است.
   ایشان با اشاره به اینکه ساخت حدود 14 هزار واحد مسکونی در سراسر کشور توسط مرکز خدمات کار کوچکی نیست بیان کرد: البته در این کار ایراداتی نیز وجود داشت که موجب شد در طرح جامع مسکن به آن ها توجه شود.
   مدیر مرکز خدمات حوزه های علمیه استان قم افزود: طرح جامع مسکن توسط همه سازمان ها مورد تایید قرار گرفته است و در آن بحث مسکن قم هدفمند دنبال شده است و بر اساس آن در قم تنها برای اساتید و نخبگان مسکن ساخته می‌شود.
   در ادامه حجت الاسلام و المسلمین رفیعی با بیان اینکه بر اساس طرح جامع مسکن کار ساخت و ساز در قم دیگر انجام نمی‌شود عنوان کرد: البته اساتید حوزه‌های علمیه که کار پرورش طلاب به دست آن ها انجام می‌شود و ممتازین حوزه علمیه قم مستثنی هستند.
   ایشان با اشاره به آمار تعداد طلابی که در کشور صاحب خانه نیستند ادامه داد: هر ساله با توجه به ورودی‌های جدید این آمار افزایش می‌یابد و ما می بایست که کار مسکن را به صورت هدفمند پیش ببریم.
   مدیر کل مسکن مرکز خدمات با اشاره به پروژه 15 خرداد قم که برای اساتید حوزه های علمیه قم ساخته می‌شود تصریح کرد: این پروژه نمونه ای از هدفمند شدن ساخت مسکن در قم است و برای اساتید و ممتازین حوزه علمیه قم ساخته می‌شود و مقدمات اولیه کار مانند پروانه و طراحی انجام شده است و ان شاءالله آماده می‌شویم که آن‌را به مناقصه بگذاریم.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: