مقام معظم رهبری: برای خدا کار کنید و لحظه ای را برای خدمت به مردم و نظام از دست ندهید        مقام معظم رهبری: اگر چنانچه ما توان خودمان را بیشتر از واقع بدانیم، یا کمتر از آنچه که واقعیت است، بدانیم، دچار خطا خواهیم شد؛
 
   
 

  • در ششمین جشنواره ملی نظام پیشنهادها صورت گرفت

   اهدای گواهینامه (سه ستاره) اهتمام به تعالی نظام پیشنهادها به مرکز خدمات حوزه‌های علمیه

   کد: 7145
   ۱۳۹۴/۱۲/۰۱
   مرکز خدمات حوزه‌های علمیه در دوازدهمین همایش و ششمین جشنواره ملی نظام پیشنهادهای کشور که 13 و 14 بهمن ماه 1394 برگزار شد، موفق به کسب گواهینامه اهتمام به تعالی نظام پیشنهادها (سه ستاره) گردید.
   اهدای گواهینامه (سه ستاره) اهتمام به تعالی نظام پیشنهادها به مرکز خدمات حوزه‌های علمیه

   به گزارش دبیرخانه نظام پیشنهادهای مرکز خدمات حوزه‌های علمیه، این جشنواره که با مجوز رسمی از سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور و توسط جهاد دانشگاهی تهران (به عنوان دبیرخانه ملی نظام پیشنهادها) با مشارکت دستگاه‌ها و سازمان‌های مختلف کشور از جمله وزارت نیرو، شرکت توانیر، وزارت نفت، شرکت ملی گاز، پست بانک ایران و سایر دستگاه‌های اداری و اجرائی کشور برگزار می‌گردد، به دنبال ترویج فرهنگ مدیریت مشارکتی و خلاقیت و نوآوری و افزایش بهره‌وری سازمان‌هاست.
   آقای حسنلو، دبیر کمیته راهبری و مسئول دبیرخانه نظام پیشنهادها، با اعلام این خبر و با اشاره به موفقیت‌های مرکز خدمات حوزه‌های علمیه بیان کرد: بعد از استقرار نظام پیشنهادها در مرکز خدمات (در خرداد ماه 1392) تاکنون (بهمن‌ماه 1394 ) بالغ بر 5000  پیشنهاد با مشارکت 70 درصدی کارکنان ثبت و دریافت شده است.

   دکتر یاسی رئیس کمیته راهبری نظام پیشنهادها، ضمن تبریک این موفقیت به کارکنان مرکز و نیز دبیرخانه نظام پیشنهادها، هدف از حضور در ششمین جشنواره ملی نظام پیشنهادها را سنجش و محک در سطح ملی و نیز شناسایی نقاط قابل بهبود این نظام مدیریتی اعلام نمود.

   وی با اشاره به بهبود فرایندهای دریافت و بررسی پیشنهادها در سال جاری، از تشکیل 48 کمیته فرعی نظام پیشنهادها در سطح واحدهای مرکز خبر داد.

   رئیس کمیته راهبری نظام پیشنهادها افزود: با توجه به تمرکز زدایی و تعویض اختیارات به کمیته‌های فرعی، کمیته راهبری و دبیرخانه نظام پیشنهادها بایستی نسبت به نظارت بر سرعت و کیفیت بررسی‌ها و نیز اجرای پیشنهادها بیش از پیش اهتمام نمایند.

   خاطرنشان می‌شود، ارزیابی جشنواره ملی نظام پیشنهادها بر مبنای مدل تعالی نظام پیشنهادها در دو بخش توانمندسازها شامل ۷ معیار (رهبری، آموزش و توان افزایی، تبلیغات، فرهنگ سازی و اطلاع رسانی، سازماندهی، مدیریت دانش و سیستم اطلاعاتی، انگیزش و فرآیندها)  با ۶۰۰ امتیاز و نتایج کلیدی عملکرد با ۴۰۰ امتیاز توسط ارزیابان دبیرخانه ملی نظام پیشنهادهای کشور انجام شد که مرکز خدمات حوزه‌های علمیه با کسب  امتیاز 383 از 1000، حائز دریافت گواهی اهتمام به تعالی نظام پیشنهادها در سطح سه ستاره گردید.

   لازم به ذکر است نظام پیشنهادها از جمله نظام‌های نوین مدیریتی محسوب می‌گردد که امکان بهره‌گیری از ظرفیت تمامی کارکنان در نظامی انگیزشی و مشارکت آنها در تصمیم‌سازی‌های سازمانی را فراهم می‌آورد. مرکز خدمات حوزه‌های علمیه در نظر دارد در آینده‌ای نزدیک این نظام را به جامعه هدف خود یعنی طلاب و روحانیون معزز نیز گسترش دهد.
   گفتنی است در جشنواره مذکور، در بخش ارزیابان برتر، از آقای حسنلو به عنوان ارزیاب برتر تجلیل به عمل آمد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

    

    

   کاربر گرامی! لطفا در قسمت نظرات صرفا دیدگاه خود در مورد این خبر را درج نمایید. در صورت وجود هر گونه سوال و یا نیاز به پیگیری با شماره 02531200 تماس حاصل فرمایید.