مقام معظم رهبری: برای خدا کار کنید و لحظه ای را برای خدمت به مردم و نظام از دست ندهید        مقام معظم رهبری: اگر چنانچه ما توان خودمان را بیشتر از واقع بدانیم، یا کمتر از آنچه که واقعیت است، بدانیم، دچار خطا خواهیم شد؛
 
   
 

  • معاونت سلامت و امور بیمه ها

   معاونت سلامت و امور بیمه ها


   ما می‌خواهیم اگر کسی در خانواده‌ای مریض شد، آن خانواده جز رنج مریض داری، رنج دیگری نداشته باشد. (مقام معظم رهبری ( مدظله العالی))


   در راستای سیاست‌های کلی سلامت ابلاغی مقام معظم رهبری
   (مدظله‌العالی) و به منظور عملیاتی نمودن رسالت‌های مرکز خدمات در زمینه تأمین، حفظ و ارتقای سلامت طلاب و گسترش فرهنگ بیمه‌ای و جلوگیری از هزینه‌های درمان، حادثه و ... معاونت سلامت و امور بیمه‌ها اقدام به ارائه خدمات ارزشمندی می‌نماید.

   برنامه‌ریزی به منظور تحقق مأموریت‌ها و سیاست‌های مرکز در حوزه بهداشت و سلامت و بیمه‌های پایه و مکمل و تعامل و ارتباط با سایر نهادهای حوزوی و غیر حوزوی در زمینه توسعه، تسریع و تسهیل خدمات‌رسانی به طلاب محترم باعث شد تا نیاز به جایگاه معاونت سلامت و امور بیمه‌ها بیش از پیش ضروری گردد. ازاین رو به دلیل اهمیت سلامت طلاب عزیز و گستردگی موضوعات، معاونت سلامت و امور بیمه‌ها در خردادماه سال 1394 با تفکیک معاونت مسکن و تأمین اجتماعی آغاز به فعالیت نمود.
   این معاونت از دو اداره کل "امور بیمه‌ها" و "بهداشت و سلامت" با رسالت ارائه خدمات در راستای بیمه‌های پایه و مکمل و همچنین در حوزه بهداشت و سلامت طلاب و روحانیون معزز تشکیل شده است.
   توسعه ارتباطات با جامعه هدف و تکریم ارباب رجوع، توسعه و سازماندهی نظام اطلاع‌رسانی و اطلاع یابی، کاهش دغدغه‌های طلاب و خانواده‌های ایشان در خصوص مسائل سلامت و بیمه، تقویت فرهنگ اسلامی در خصوص اکرام معمرین، فرهنگ سازی و آموزش سلامت و ... از اهداف مهم معاونت سلامت و امور بیمه‌ها می‌باشد که در راستای تحقق بخشیدن به این اهداف و با بهره‌مندی از فناوری‌های نوین در ارتباطات و همچنین استفاده از کارشناسان خبره در این زمینه تلاش می‌کند.


   اداره کل امور بیمه ها

   اداره کل بهداشت و سلامت

   واحد نظارت بر قراردادهای بیمه مکمل