• image

  • [ آخرین های ویژه نامه سلامت ]
   تغذیه در دوران واکسیناسیون علیه ویروس کرونا
   مجله سلامت/ در این فایل با بایدها و ...

   با سه گونه جدید ویروس کرونا آشنا شوید
   مجله سلامت/ در این فایل با سه گونه جدید ...

   ماهیت زلزله
   مجله سلامت/ در گذرگاه تاریخ، حوادث ...

   آرشیو ویژه نامه سلامت..
  •       

   مقام معظم رهبری مدظله العالی: کار بدون علم، کم‌اثر است؛(اما )علم بدون کار، بی اثر است. اهمیت کار این است؛ خب، وقتی کار اینقدر مهم است، پس کارآفرینی هم به همین نسبت حائز اهمیت است. اگر کسی بتواند زمینه‌ی کار را فراهم بکند، یک عبادت انجام داده است.

   نکاتی درباره عقرب گزیدگی
   مجله سلامت/ دلیل اصلی بروز مرگ متعاقب عقرب گزیدگی تاخیر در مراجعه مصدوم به مراکز بهداشتی درمانی و تاخیر در شروع درمان اختصاصی با سرم پادزهر عقرب است.
   شعار و روزشمار هفته سلامت 1400
   مجله سلامت/ در راستای شعار روز جهانی بهداشت 2021 (سال جهانی مدافعان سلامت)، شعار هفته سلامت امسال (یکم الی هفتم اردیبهشت) "ساخت جهانی عادلانه‌تر و سالم‌تر" انتخاب شده است.
   به بهانه روز جهانی اهدای خون
   نشانی و اطلاعات مراکز اهدای خون در سراسر کشور
   آیا ماسک‌های جراحی آبی رنگ سرطانزاست؟
   مجله سلامت/ پارچه اسپاند باند جزو پارچه‌های بی‌بافت بوده که هیچ گونه مواد سمی و فرمالدیید در ساخت آن استفاده نمی‌شود و رنگ‌های آبی بر پایه پلی‌پروپیلن مورد استفاده در تولید پارچه آبی رنگ، همه فاقد ...
   آشنایی با انواع دماسنج‌ و روش صحیح اندازه‌گیری تب
   مجله سلامت/ جالب است بدانید که دمای بدن انسان در طول ساعات مختلف شبانه روز کمی تغییر می‌کند و معمولا هنگام عصر‌ بین نیم تا یک درجه بالاتر است. اما روش اندازه‌گیری تب هم در نمایش دمای دقیق مهم است.
   توصیه‌هایی برای مراقبت از بیماران کرونایی در منزل
   مجله سلامت/ در ادامه 24 توصیه سازمان بهداشت جهانی برای مراقبت از بیماران کرونایی در منزل را مشاهده می‌کنید.
   تالاسمی چیست؟
   مجله سلامت/ هر دو والد باید ناقل ژن معیوب باشند تا فرزند ایشان به تالاسمی مبتلا شود که در این صورت، احتمال داشتن فرزند مبتلا در هر بارداری 25% می‌باشد.
   به مناسبت روز پرستار
   کادر درمان، نگران روزهای پس از دورهمی‌ها
   مجله سلامت/ گسترش دورهمی‌ها و برگزاری میهمانی‌های خانوادگی باعث افزایش مجدد آمار مبتلایان خواهد شد و این مسأله در این شرایط که کادر درمان خسته و بی رمق هستند، خستگی و فشار وارده بر آنها را تشدید ...
   روز سوم هفته سلامت سال 1400 این‌گونه نام‌گذاری شد:
   آموزه‌های دینی و پیوند نهادهای مذهبی و نظام سلامت
   مجله سلامت/ تداوم خدمات گروه‌های جهادی طلاب موجب شد که روز سوم هفته سلامت امسال نیز با عنوان "آموزه‌های دینی و پیوند نهادهای مذهبی و نظام سلامت" نام‌گذاری شود.
   نکات مهم در مورد ضدعفونی تلفن همراه
   مجله سلامت/ معاونت بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به منظور پیشگیری از ابتلا به کرونا نکات آموزشی و ایمنی مهم در مورد ضدعفونی تلفن همراه در زمان شیوع کرونا را تشریح کرد.

   آرشیو مطالب